ANASAYFA Gündem ALES sonuçları açıklandı mı? 2021 ALES sonuçları sorgu ekranı. ALES sınav sonuçları ÖSYM sonuç sorgulama sayfasında

ALES sonuçları açıklandı mı? 2021 ALES sonuçları sorgu ekranı. ALES sınav sonuçları ÖSYM sonuç sorgulama sayfasında

ALES 2021 sınavı geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından gerçekleştirilmiş ve adaylar sonuçlar için geri sayıma geçmişti. Kurum sınav takviminde sonuç tarihi ile ilgili bilgileri ise paylaşmıştı. ÖSYM beklenen tarihten daha erken sonuç sayfasında ALES sonuçları açıklamasında bulundu.
ALES sonuçları açıklandı mı? 2021 ALES sonuçları sorgu ekranı. ALES sınav sonuçları ÖSYM sonuç sorgulama sayfasında

Binlerce adayın katılımı ile gerçekleştirilen ALES 2021 geride kaldı. Adaylar sonuçlarla ilgili Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden gelecek resmi açıklamayı beklemeye başladı. ÖSYM'den beklenen açıklama bugün geldi.

ALES SONUÇLARI ÖSYM SONUÇ SORGULAMA SAYFASINDA AÇIKLANDI!

Kurum diğer sınavlarda da olduğu gibi Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı sonuçlarını “sonuc.osym.gov.tr” adresinden açıkladı. Sınava katılan adaylar TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaptıkları takdirde sonuçlarını görebilecekler.

ÖSYM sınav takviminde yer alan bilgilere göre sonuçlar 27 Mayıs 2021 Perşembe günü erişime açılacaktı ancak kurum sonuçları erken açıkladı. 

Son dakika... ALES sonuçları açıklandı! ALES sınav sonuçları ÖSYM sonuç sorgulama sayfasında

Sonuç açıklamasının hemen ardındansa itiraz süreci başlayacak. ÖSYM’nin belirlediği şartlar dahilinde itirazlar ilgili kurumlara belirtilen şekilde gerçekleştirilebilecek. Öte yandan sonuçların açıklandığı gün yine adayları sınav kağıtlarının da belirli bir süreliğine erişime açık olarak kalması bekleniyor. Yani adaylar kağıtlarında hangi şıkkı işaretlediklerini de kontrol edebilecekler.

ÖSYM'den sonuçlarla ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde: 

02 Mayıs 2021 tarihinde uygulanan 2021 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2021-ALES/1) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 25 Mayıs 2021 tarihinde saat 15.50’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
18 yaş altına BES imkanını sağlayan karar yürürlükte

18 yaş altına BES imkanını sağlayan karar yürürlükte