ANASAYFA Gündem Başarılı öğrencilere hangi belge verilir? Takdir ve teşekkür belgesi nasıl alınır, neye göre hesaplanır?

Başarılı öğrencilere hangi belge verilir? Takdir ve teşekkür belgesi nasıl alınır, neye göre hesaplanır?

Milyonlarca öğrenci, karne almaya sayılı günler kala ortalama ve takdir-teşekkür belgesine ilişkin detayları araştırmaya başladı. Peki takdir ve teşekkür belgesi nasıl alınır? Takdir ve teşekkür belgesi neye göre hesaplanır? İşte detaylar...
Başarılı öğrencilere hangi belge verilir? Takdir ve teşekkür belgesi nasıl alınır, neye göre hesaplanır?

2022-2023 eğitim dönemi geride kalırken milyonlarca öğrenci karnesinde takdir veya teşekkür belgesini görmek istiyor. Bunun için de karne ortalaması hesaplaması yapan öğrenciler takdir ve teşekkür belgesine ilişkin araştırmalara da koyuldu. Bu gelişmeyle "Takdir ve teşekkür belgesi nasıl alınır? Takdir ve teşekkür belgesi neye göre hesaplanır?" sorularına yanıt arayan öğrenciler için detayları haberimizde derledik. İşte tüm merak edilenler...

TAKDİR VE TEŞEKKÜR BELGESİ NASIL ALINIR?

Takdir ve teşekkür belgesi eğitim öğretim döneminde ders ortalamasını yüksek tutan ve örnek davranışlarda bulunan öğrencileri onurlandırmak amacıyla verilen bir belgedir.

Teşekkür belgesi alabilmek için 70,00-84,99 not ortalamasına; Takdir belgesi alabilmek için ise 85-100 aralığında bir not ortalamasına sahip olmak gerekmektedir.

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE HANGİ BELGELER VERİLİR?

Ders ortalamasını yüksek tutan ve örnek davranışlarda bulunan öğrencileri onurlandırmak amacıyla derecesine göre; Üstün başarı belgesi- Onur belgesi- Takdir belgesi- Teşekkür belgesi verilir.

Üstün başarı belgesine layık görülen öğrencilere genellikle okulun iftiharları listesinde yer verilir.

Onur belgesi alabilmek için ise en az üç öğretim döneminde "takdir belgesi" almış olmak gerekmektedir.

TAKDİR TEŞEKKÜR BELGESİ NASIL HESAPLANIR?

Takdir- Teşekkür belgesini hesaplama öğrencilerin ders saati ve notuna göre yapılıyor.

Ders notunuzu ders saatiyle çarptıktan sonra çıkan sonuç haftalık ders saatine bölünür ve böylelikle o dönemki not ortalaması öğrenilmiş olur.

Öte yandan yurt içindeki milyonlarca öğrenci 16 Haziran 2023 tarihinde karnelerini alarak 2022-2023 eğitim öğretim dönemini tamamlamış olacak.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Devlet korumasındaki çocuklar Ankara'daki bir etkinlikte buluştu!

Devlet korumasındaki çocuklar Ankara'daki bir etkinlikte buluştu!