ANASAYFA Gündem Bayram tatili başladı! Köprü ve otoyollarda araç geçiş rekoru kırıldı

Bayram tatili başladı! Köprü ve otoyollarda araç geçiş rekoru kırıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu 23 ve 24 Haziran'da kimi köprü ve otoyollarda araç geçişinin rekor kırdığını ifade etti.
Bayram tatili başladı! Köprü ve otoyollarda araç geçiş rekoru kırıldı

Bayram tatilinin başlamasının ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu sosyal medya hesabından ulaşım hatlarında elde edilen rekorlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Bunun ile birlikte 1915 Çanakkale Köprüsü'nden 24 Haziran'da 22 bin 267 araç geçişinin olduğunu ifade eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, kıtaları birbirine bağlayan kavuşturan yatırımlara imza attıklarını, geçmişten geleceğe uzanan köprünün ardından yeni rekorun kalmadığını düşünenlere seslendiğini ifade etti.

Ulaşımda çok iyi ilerleme kaydettiklerini ifade eden Uraloğlu, rekora imza attıklarının altını çizdi. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden 23 Haziran'da 182 bin 723 araç geçişinin olduğunu söyleyen Uraloğlu, konforlu ve hızlı ulaşım inşa ettiklerini çalışmaların pür dikkat süreceğini kesintisiz ulaşım için çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Ulaşımda zirveye ulaştıklarını da belirten Bakan Uraloğlu 24 Haziran Cumartesi günü Antalya havalimanında bu yılın en yüksek yolcu sayısının 195 bin 867'ye ulaştığına 24 Haziran Cumartesi günü ise İstanbul havalimanında 245 bin 984 ile bu yılın en yüksek yolcu sayısını gördüklerini ifade etti.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Rusya Devlet Başkanı Putin Wagner ile anlaşma yaptı! İlk açıklama geldi

Rusya Devlet Başkanı Putin Wagner ile anlaşma yaptı! İlk açıklama geldi