ANASAYFA Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan depremzede öğrenciler için ek kontenjan müjdesi verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan depremzede öğrenciler için ek kontenjan müjdesi verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan deprem bölgesindeki okulların 8. sınıflarda kayıtlı olan öğrenciler için tercih döneminde ek kontenjan açılacağına yönelik müjde verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan depremzede öğrenciler için ek kontenjan müjdesi verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından 23 Haziran'da açıklanan LGS sonuçlarının tüm öğrenciler için hayırlara vesile olmasını diledi.

Bunun ile birlikte 3 Temmuz Pazartesi günü başlayacak tercih süreci hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 Şubat depremlerinden etkilenen öğrencilerin mağduriyetini gidermek için yeni bir düzenlemeyi hayata geçirme kararı aldıklarını ifade etti.

whatsapp-image-2023-06-25-at-12-33-53.jpeg

Bu anlamda düzenleme hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, diğer öğrencileri etkilemeyecek şekilde mağduriyet oluşturmayacak şekilde yeni bir düzenleme yolunda adım attıklarını söyledi.

5 Şubat 2023 tarihinde yalnızca Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Gaziantep ilinin Nurdağı ve İslahiye ilçelerindeki okulların 8. sınıflarında kayıtlı olan öğrencilerin bu tercih döneminde Türkiye'nin her tarafındaki sınavlı okullarda her şube için ek kontenjanın açılacağının müjdesi verdi.

Düzenleme ile ilgili detayların Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 26 Haziran Pazartesi günü yayımlanacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'depremden etkilenen yavrularımız başta olmak üzere tüm öğrencilerimize hayırlı bir tercih süreci, keyifli bir tatil, başarılı bir lise hayatı diliyorum' ifadelerini kullandı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara Çamlıdere'ye EGO seferleri başlayacak!

Ankara Çamlıdere'ye EGO seferleri başlayacak!