ANASAYFA Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaretin ikinci durağı Bakü'de!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaretin ikinci durağı Bakü'de!

Bir kez daha Cumhurbaşkanı seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'a ziyarette bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakü'de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından resmi törenle karşılandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaretin ikinci durağı Bakü'de!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tekrardan Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından ilk olarak Kıbrıs'a ardından ise Azerbaycan'a ziyarette bulundu. Bunun ile birlikte Bakü'deki Gençlik Sarayı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti dolayısıyla resmi tören düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Azerbaycan'da resmi karşılama

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, tören alanına gelişinde Erdoğan'ı makam aracından inerken karşıladı. Ardından ise Erdoğan ve Aliyev'in tören alanındaki yerlerini aldı. İki ülke milli marşları çalındı. Törenin yapılmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve mevkidaşı İlham Aliyev baş başa görüşmeye geçti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve mevkidaşı İlham Aliyev arasında yapılan baş başa görüşmenin yapılmasının ardından ise heyetler arası görüşme de gerçekleştirilecek.

TÜRKİYE - AZERBAYCAN İLİŞKİLERİ DEĞERLENDİRİLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Azerbaycan'da resmi karşılama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve mevkidaşı İlham Aliyev, Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinde yeni dönemde atılacak adımları değerlendirecek. Bunun ile birlikte alınan bilgiler neticesinde ikili görüşmede güncel uluslararası ve bölgesel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulacak. Görüşmenin son bulması ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Yenimahalle Belediyesi 'Renklerin Buluşması'nda buluşuyor!

Yenimahalle Belediyesi 'Renklerin Buluşması'nda buluşuyor!