ANASAYFA Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı! Kadromuzun ilk önceliği enflasyon

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı! Kadromuzun ilk önceliği enflasyon

Alınan bilgiler neticesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi 30. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın gündeminde enflasyon vardı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı! Kadromuzun ilk önceliği enflasyon

Türkiye İhracatçılar Meclisi 30. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, enflasyonun tekrar tek haneli rakama düşürülmesi adına çalışacaklarını yeni ekonomi kadronun ilk önceliğinin ise enflasyon olduğunu ifade etti.

Bunun ile birlikte açıklamalarına devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir süredir tüm dünya ile birlikte enflasyona karşı mücadele ettiklerini seçim belirsizliğin ortaya kalkmasının ardından bu konuyu ele aldıklarını yeni ekonomi kadrosunun ilk önceliğinin ise enflasyon olduğunu sözlerine ekledi.

TÜRKİYE'NİN DIŞ TİCARETİ

Ayrıca dış ticarette en büyük sıkıntının enerji yükü olduğuna da değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde Karadeniz Gazı ve Gabar Petrolü de vardı.

Yenilebilir kaynaklar ile enerji yükünü en aza indireceklerini de ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, olumsuz küresel ekonomik görünüme rağmen ihracatın bu yıl sonunda 265 milyar dolara gelecek sene ise 285 milyar dolara ulaştırmak adı da çalışacaklarını da ifade etti. Bundan sonraki süreçte de sıkı bir çalışma yürüteceklerinin altını çizdi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Kredi nedir, hangi durumlarda kullanılır, kimler alabilir?

Kredi nedir, hangi durumlarda kullanılır, kimler alabilir?