ANASAYFA Gündem Cumhurbaşkanlığı kabinesi bugün toplanıyor! Kabinede gündem ekonomi

Cumhurbaşkanlığı kabinesi bugün toplanıyor! Kabinede gündem ekonomi

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Beştepe'de tekrar bir araya gelecek. Bunun ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında yapılacak olan toplantıda birçok konu başlığı masaya yatırılacak.
Cumhurbaşkanlığı kabinesi bugün toplanıyor! Kabinede gündem ekonomi

Alınan bilgiler neticesinde kabine toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Beştepe'de yapılacak. Bunun ile birlikte yeni kabine üyeleri ikinci kez bir araya gelerek iç ve dış siyasette yaşanan gelişmeleri değerlendirecek.

Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak? Gündemde neler var? (2023 Cumhurbaşkanlığı Kabinesi) - Son Dakika Türkiye Haberleri | NTV Haber

EKONOMİK SÜREÇ DEĞERLENDİRİLECEK

Kabine toplantısında öncelikli günden başlığı ekonomideki gelişmeler olacak. Bunun ile birlikte enflasyon ve fahiş fiyat ile mücadele için atılacak adımlar yine bugünkü kabinenin ana gündem başlığı olacak. Asgari ücrete yapılacak olan zam konusu da bugün kabinede ele alınacak.

AFET BÖLGESİNDEKİ ÇALIŞMALAR

Afet bölgesi nedir? Afet bölgesi ilan edilirse ne olur?

Alınan bilgiler neticesinde bilindiği üzere depremden etkilenen 11 ilde afet konutlarının yapımı devam ediyor. Toplamda 650 bin deprem konutunun yapılması hedeflenirken depremzedelere konutların planlanandan daha erken teslim edilebilmesi için de farklı formüller üzerinde çalışmalar yürütülüyor. Bunun ile birlikte bugünkü kabine toplantısında Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bu konuyu değerlendirecek. Kabine toplantısında ayrıca terörle mücadele ve dış politikadaki gelişmeler de masaya yatırılacak olan konular arasında yer alıyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Keçiören'de etkili olan sağanak yağışın ardından yol çöktü!

Keçiören'de etkili olan sağanak yağışın ardından yol çöktü!