ANASAYFA Gündem Diyanet İşleri Başkanlığı yaz dönemi Kur'an kursları başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı yaz dönemi Kur'an kursları başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen yaz dönemi Kur'an kursları bu yıl da hizmet vermeye başladı. Kayıtların devam edeceği açıklanırken son başvuru tarihi de açıklandı.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Diyanet İşleri Başkanlığı yaz dönemi Kur'an kursları başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı yaz dönemi Kur'an kursları başladı - Ülkemizde yaz döneminde okulların tatil edilmesi ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Kur'an kurslarına da start verildi. Yurt genelindeki il ve ilçe müftülükleri bünyesinde 3 Temmuz tarihinde eğitim vermeye başlayan kurslar için kayıt başvuruları alınmaya devam edecek.

DİYANET'İN KUR'AN KURSU KAYITLARI DEVAM EDİYOR

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen yaz Kur'an kursları hizmet vermeye başladı. Yatılı yaz Kur'an kurslarında da 3 Temmuz Pazartesi günü eğitime başlandı. İsteyen öğrencilerin 24 Temmuz'dan itibaren tekrar kayıt yaptırarak 31 Temmuz'da başlayacak ikinci dönem yatılı yaz Kur'an kurslarına da başvuru yapabileceği aktarıldı.

screenshot-16.jpg

Cami, kurs veya "diyanet.gov.tr" internet adresi üzerinden yapılacak kayıtlar için 4 - 22 yaş arasındaki çocuklar ve gençlerin başvuru yapabileceği aktarıldı. Yaz dönemi Kur'an kurslarının eğitimleri 11 Ağustos'ta, yatılı yaz Kur'an kursları birinci dönemi 28 Temmuz, ikinci dönem eğitimleri ise 25 Ağustos tarihinde sona erecek şekilde açıklandı.

DİYANET KUR'AN KURSU KAYITLARI İÇİN TIKLAYINIZ

diyanet-isleri-baskanligi-yaz-donemi-kuran-kurslari-basladi.jpeg

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın bir mesajı yayımlandı. Buna göre Kur'an kursu kayıtları ile ilgili olarak Başkan Prof. Dr. Erbaş, ''Yaz Kur'an kurslarımız vesilesiyle yavrularımızı camilerimizin rahmet ve sekinet iklimiyle buluşturan yüce Rabbimize sonsuz hamd-u senalar olsun. "Sizin en hayırlınız Kuran'ı öğrenen ve öğreteninizdir." sözüyle Kur'an eğitimine gönül verenleri taltif eden Rasul-i Ekrem (s.a.s)'e sayısız salat ve selam olsun.'' ifadeleri yer aldı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartıalım *
THY Emlak Konut Arnavutköy kura çekilişi ne zaman?

THY Emlak Konut Arnavutköy kura çekilişi ne zaman?