ANASAYFA Gündem E-Devlette veriler sızdırıldı iddialarına yanıt Siber Güvenlik Dairesi Başkanı Salih Talay'dan geldi

E-Devlette veriler sızdırıldı iddialarına yanıt Siber Güvenlik Dairesi Başkanı Salih Talay'dan geldi

Alınan bilgiler neticesinde Siber Güvenlik Dairesi Başkanı Salih Talay, e-devlet'te veri sızıntısı iddialarına yönelik açıklamalarda bulundu ve işte haberin tüm detayları..
E-Devlette veriler sızdırıldı iddialarına yanıt Siber Güvenlik Dairesi Başkanı Salih Talay'dan geldi

E-devlet sisteminde kullanıcılara ilişkin profil bilgileri başta olmak üzere kullanıcı hesapları dışında verilerin tutulduğuna yönelik bir takım iddialar gündeme geldi.

Bunun ile birlikte konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Siber Güvenlik Dairesi Başkanı Salih Talay, sistemde sadece kullanıcılara ait profil bilgileri ve kullanıcı hesaplarının yer aldığını bunun dışında herhangi bir veri tabanının bulunmadığını sözlerine ekledi. Sızdırıldığı iddia edilen bu verilerin teknik olarak e-devlet kapısından çalınmış olmasının mümkün olmadığını da ifade eden Siber Güvenlik Dairesi Başkanı Salih Talay iddiaları yalanladı.

e-Devlet on the App Store

E DEVLETTE VERİ SIZINTI İDDİALARI


Bunun ile birlikte Türksat e-devlet kapısı Siber Güvenlik Yönetimi Direktörü Mehmet Ali Erkul ise iddiaların doğru olmadığını Türksat Bilişim olarak e-devlet kapısının güvenliğini sağlamak ile sorumlu olduklarını sözlerine ekledi.

Ayrıca Siber tehditlerinin sürekli sürdüğünü de ifade eden Mehmet Ali Erkul, bu tehditlere karşı ekiplerinin 7/24 sürekli sistemi izlediğini Türksat Bilişim olarak güvenliği sağladıklarını iş sürekliliği ve hizmet yönetim standartlarına uygun olarak çalışmayı yürüttüklerini de ifade etti.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Yeni büyükelçiler görevlerine atandı! Dışişleri Bakanı Fidan açıkladı

Yeni büyükelçiler görevlerine atandı! Dışişleri Bakanı Fidan açıkladı