ANASAYFA Gündem E-seçim ne demek? Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Yener açıkladı

E-seçim ne demek? Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Yener açıkladı

E - seçim sistemi hakkında açıklamalarda bulunan Yüksek Seçim Kurulu, Türkiye'nin elektronik seçim uygulamasına geçmesi gerektiğini ifade etti. Detaylar belli oldu..
E-seçim ne demek? Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Yener açıkladı

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, e seçim sistemi hakkında açıklamalarda bulundu. Bunun ile birlikte e - seçim sisteminin yerel seçimlerden hemen sonra devreye girmesi gerektiğinin bir kere daha altını çizdi.

E-seçim tartışmalara çözüm olur mu? - Digital Age

ELEKTRONİK SEÇİM SİSTEMİ HAKKINDA BİLİNMEYENLER

ABD, İsviçre, Estonya, Brezilya gibi birçok ülke seçimlerde e seçim sistemini tercih ediyor. Bununla birlikte Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, Türkiye'nin de bu konu hakkında önemli adımlar atacağına değindi. Sistem hakkında konuşan Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, Türkiye'nin yerel seçimlerden hemen sonra elektronik seçim sistemine geçmesi gerektiğini bunun önemli bir husus olduğunu ifade etti. Bu süreçte yasal sürecin işlendiğini de ifade eden Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, yasal düzenlemenin yapılması halinde elektronik seçim sistemine geçilebileceği de söyledi.

"E SEÇİM ESTONYA'DA İYİ BİR DURUMDA"

YSK Başkanı: Yasal düzenleme yapılırsa elektronik seçime geçeceğiz

Elektronik seçim sistemi hakkında açıklamalarına devam eden Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, Estonya'da bu sürecin çok iyi bir şekilde ilerlediğini de söyledi. Türkiye'nin çalışmalar yapmasının hemen ardından yasal düzenleme ile bu sisteme geçebileceğini de ifade etti. Ayrıca Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Türkiye'nin bu sisteme geçmesinin ardından maddi külfetten kurtulabileceğini de dile getirdi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Depremzede öğrencilere YKS sınavında ulaşım ve konaklama desteği!

Depremzede öğrencilere YKS sınavında ulaşım ve konaklama desteği!