ANASAYFA Gündem Emeklilerin dikkatine! Maaş düzenlemesi Meclis'e geliyor

Emeklilerin dikkatine! Maaş düzenlemesi Meclis'e geliyor

Alınan bilgiler neticesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi, Kurban Bayramı öncesinde yoğun bir mesai harcayacak ve özellikle herkesin merak ile beklediği maaş düzenlemesini masaya yatıracak.
Emeklilerin dikkatine! Maaş düzenlemesi Meclis'e geliyor

Kurban Bayramı'na az bir süre kala Türkiye Büyük Millet Meclisi bir araya gelerek yoğun bir mesai harcayacak. Bunun ile birlikte alınan bilgiler neticesinde SSK ve BAĞ -KUR emeklilerin taban maaşı da yine Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde görüşülecek olan konular arasında bulunuyor.

Bilindiği üzere 7 bin 500 TL'nin üzerinde maaş alanlara yönelik seyyanen artış için yasal düzenlemenin gerekli olduğu geçtiğimiz günlerde ifade edilen bilgiler arasında yer alıyordu.

TBMM'nin bu haftaki mesaisi belli oldu

Bunun ardından ise milyonlarca emekli vatandaş emekli maaşlarını yüzde kaç oranında zam geleceğini merak ediyor. Ayrıca alınan bilgiler neticesinde emekli maaşına ara zam dışında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin gündeminde kamu çalışanların maaşı da yine görüşülecek konular arasında bulunuyor.

AK Parti grubu üzerinde çalıştı bu önemli düzenlemeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin gündemine taşımayı hedefliyor. Teklif önce Plan ve Bütçe Komisyonu'nda ardından Genel Kurul'da görüşülecek ve teklifin Kurban Bayramı öncesinde komisyonu sunulması bekleniyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Vergisiz laptop nasıl alınır? Detaylar belli oldu

Vergisiz laptop nasıl alınır? Detaylar belli oldu