Erdoğan: Eski sistem tartışmalarına nokta konuldu

Erdoğan: Eski sistem tartışmalarına nokta konuldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sayıştay Başkanlığı Konferans Salonu'nda Sayıştay'ın 161. Kuruluş Yıldönümü Programı'nda konuşuyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sayıştay Başkanlığı Konferans Salonu'nda Sayıştay'ın 161. Kuruluş Yıldönümü Programı'nda konuşuyor:
"Türkiye Yüzyılı, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak kapsamlı bir yol haritasıdır.  Yüzde 52,18 oy oranı ile şahsımıza 5 yıl daha hizmet etme imkanı suran kardeşlerimizin sorumluluğunu yüreğimizde taşıyoruz.  Nasıl 21 yıldır milletin emanetine sadakatle sahip çıktıysak, bundan sonra da bu emanete gölge düşürmeyeceğiz. Türkiye'yi hedeflerine ulaştırmadan, gelecek nesillere müreffeh bir ülke bırakmadan huzura ermeyeceğiz. 

Yürütmesi, yasaması, yargısı ile devletin organları arasında uyumlu bir iş birliğinin tesisi çok mühimdir. Çok partili demokrasiye geçtiğimiz 1950'den beri temel sorunlardan biri erkler arası rekabetin, çekişmelerin yaşanmasıdır. Tarihimize baktığımızda çok sayıda örnek görüyoruz. Menderes, Demirel, Erbakan, Özal'a kadar bu acı gerçekle yüzleştiler. Ülkenin hayrını düşünerek attıkları adımlar engellendi. 

Türkiye, prangalarından kurtuldukça her alanda büyük ivme yakaladı. Vatandaşımız yıllar sonra, hasretini çektiği hizmetlere kavuştu. 10 yıllar boyunca insanımızın canına kast eden terör örgütleriyle başarılı mücadele böyle verildi. Türkiye, küresel siyasette dikkatle takip edilen konumuna geldi. İstihdamdan turizme, ulaşımdan eğitime, savunma sanayiine kadar Türkiye her alanda başarıya koştu. 

Cumhurbaşkanılığı Hükümet Sistemi ile birlikte kazanımlarımızı tahkim edebileceğimiz bir yönetim modeline kavuştuk. 

Eski sistem tartışmalarına nokta konuldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.