ANASAYFA Gündem Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 'hamburger' göndermesi

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 'hamburger' göndermesi

Kılıçdaroğlu'nun, "Hamburger yemeye gittik" sözlerine göndermede bulunan Erdoğan, "Diyarbakır'ın ciğeri varken FETÖ'cülerle hamburger yemenin derdinde değiliz." dedi.
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 'hamburger' göndermesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği ABD ziyareti ile gündeme oturmuştu. Kılıçdaroğlu'nun gezisinin en dikkat çeken yönü ise New York'tan Washington DC'ye yolculuğu oldu. Kılıçdaroğlu'nun iki nokta arasını hava yolu ile geçmesi beklenirken bu plan iptal edildi ve kara yolu ile Pennsylvania üzerinden Washington'a geçti. Ancak CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun, ABD'de kimseye haber vermeden tam bu noktalarda 8 saat ortadan kaybolması tartışmaları beraberinde getirdi. Kılıçdaoğlu ise bu süreçte benzinciye uğradıklarını ve burada hamburger yediklerini söylemişti. Yaşananların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde "İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum AK Parti’ye" programına katıldı. Programda gençlere hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyaretini eleştirdi.

"Diyarbakır'ın ciğeri varken birileri gibi FETÖ'cülerle hamburger yemenin derdinde değiliz"

Kılıçdaroğlu'nun "Hamburger yemeye gittik." ifadelerini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz Diyarbakır'ın ciğeri varken birileri gibi FETÖ'cülerle benzin istasyonlarında hamburger yemenin, kapalı kapılar ardında iş çevirmenin derdinde değiliz." dedi. "Sizinle beraber yol yürüyenlerin ihtiyarlaması mümkün değil. Gençler nereye gidersek gidelim, gençlerimizle bir araya gelmeye önem veriyorum. Biz Diyarbakır'ın ciğeri varken birileri gibi FETÖ'cülerle benzin istasyonlarında hamburger yemenin, kapalı kapılar ardında iş çevirmenin derdinde değiliz."

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
İklim aktivistlerinden 110 milyon dolarlık tabloya patates püreli saldırı

İklim aktivistlerinden 110 milyon dolarlık tabloya patates püreli saldırı