ANASAYFA Gündem Faiz politikası konusunda değişime gidilecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Faiz politikası konusunda değişime gidilecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Azerbaycan dönüşü esnasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan faiz politikası konusunda değişimi gitmeyeceğini belirtti. "Yanılgının içine düşülmesin." ifadelerini kullandı.
Faiz politikası konusunda değişime gidilecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Alınan bilgiler neticesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Azerbaycan ziyaretleri dönüşünde ekonomi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bunun ile birlikte her dönemde olduğu gibi ekonominin güçlenmesi adına çalışmalarına devam ettiklerini de söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan faiz politikalarına da değindi. Faiz politikalarında ciddi değişime gidilip gidilmeyeceği sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aynı noktada olduklarına bir kere daha vurgu yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın şu andaki düşüncesi noktasında olduklarını da söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "biz tabii kendisine burada atacağı adımları süratle, rahatlıkla Merkez Bankası ile beraber atmasını kabullendik. Hayırlı olsun dedik ve bu şekilde enflasyonu tek haneye düşürmekteki kararlılığımızı da bildirdik." ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'DAN ENFLASYON MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Faiz konusunda ben aynıyım
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakanlığı dönemindeki enflasyon hakkında konuşurken o yıllarda tek haneye düşürdüklerini faizin 4,6 enflasyonun ise 6,2 olduğunu da ifade etti. Şimdi de buna yönelik çalışmalara devam edeceklerinin bir kere daha altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, düşük faiz düşük enflasyon teorisi ile çalıştıklarını bu şekilde başarıya ulaşacaklarını da ifade etti.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Karneler ne zaman, saat kaçta dağıtılacak?

Karneler ne zaman, saat kaçta dağıtılacak?