ANASAYFA Gündem Fransa adeta savaş alanına döndü! Kolluk kuvvetleri yetersiz kaldı

Fransa adeta savaş alanına döndü! Kolluk kuvvetleri yetersiz kaldı

Fransa'da 17 yaşındaki gencin polis kurşunuyla ölmesinin ardından başlayan ve ülkeyi yangın yerine çeviren protestoları bastırmakta kolluk kuvvetleri yetersiz kaldı. Bunun ardından ise devreye zırhlı araçlar girdi.
Fransa adeta savaş alanına döndü! Kolluk kuvvetleri yetersiz kaldı

Fransa'da 27 Haziran tarihinde 17 yaşındaki gencin polis kurşunuyla ölmesinin ardından bilindiği üzere protestolar başladı. Protestoların başlamasının ardından ülkeyi yangın yerine çeviren eylemler de devam ediyor.

Bunun ile birlikte Fransa adeta savaş alanına dönerken protestoları bastırmakta kolluk kuvvetleri yetersiz kalınca devreye zırhlı araçlar girdi.

Fotoğraf: Reuters

Yoğun göz altılara rağmen kundaklama ve yağmalar devam ederken Marsilya Belediye Başkanı takviye kuvvet talep etti.

Ayrıca eylemde bulunan birçok kişi gözaltına alınsa da Fransa'da sokaklarda arabalar yakıldı ve kaldırım taşları söküldü aynı zamanda dükkanlara da saldırılar gerçekleştirildi.

Fransa valiliği tarafından açıklamalar yapılırken birçok eyalette sokağa çıkma yasağının ilan edildiği de ifade edildi. 27 Haziran tarihinde bir gencin öldürülmesinin ardından başlayan protestolar devam ederken Fransa'da bu eylemlere kolluk kuvvetleri dahi yetersiz kaldı.

Ülke basınındaki haberlere göre birçok kente protestoların şiddet sarmalarına dönüştüğü ifade edilirken her an farklı bir noktada ise olayın patlak verdiği de söyleniyor. Ayrıca kollu kuvvetlerinin yetersiz kalmasının ardından birçok kentte zırhlı araçlar konuşlandı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Emekli zammı belli oldu mu? Emeklilere yüzde kaç ara zam yapılacak?

Emekli zammı belli oldu mu? Emeklilere yüzde kaç ara zam yapılacak?