Hilal Kaplan'ın eşi Süheyb Öğüt kimdir? Sedat Peker Serdar Ekşi görüşmesindeki detay!

Hilal Kaplan'ın eşi Süheyb Öğüt kimdir? Sedat Peker Serdar Ekşi görüşmesindeki detay!
Sedat Peker'in yayınladığı video ile gündeme bomba gibi düşen Süheyb Öğüt kimdir? Hilal Kaplan kocası Süheyb Öğüt olayı nedir? İşte Sedat peker ve Serdar Ekşi görüşmesinde adı geçen Süheyh Öğüt ve Pelikancılar ile alakalı merak edilenler...

Sedat Peker'in yayınladığı video ile gündem olan Hilal Kaplan eşi Süheyb Öğüt kimdir? Süheyb Öğüt Pelkancılar bağlantısı nedir? Süheyb Öğüt olayı nedir? Sedat peker'in son videosunda Serdar Ekşi ile telefon görüşmesinde bahsettiği Pelikancılar kimdir? İşte merak edilenler...

SÜHEYB ÖĞÜT KİMDİR?

Süheyb Öğüt Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan'ın kocasıdır. 2007 evlenmişlerdir ve Tayyip Seha Öğüt ve Yusuf Derda Öğüt adında iki çocukları vardır.

2006'da Bilgi Üniversitesi’nin Siyaset Bilimi Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Sabancı Üniversitesinde Kültürel Çalışmalar Programında yüksel lisansa başladı. 2008'de Bilgi Üniversitesinin Kültürel Çalışmalar Programına geçiş yaptı ve buradan "Tesettür ve Pornografi: Egemenliğin İki Diferansiyeli" başlıklı yüksek lisans tezini tamamlayarak 2010 Ağustos'ta mezun oldu. Eylül 2010'da Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümünün doktora programına kabul edildi. 2006'dan itibaren çeşitli sivil kuruluşlarda Kıta Avrupası Felsefesi, Siyaset Felsefesi, Sosyal Teori ve Sosyoloji seminerleri vermektedir.

2008 yılında Boğaziçi öğrencilerinin yaptığı 'başörtüsü yasağı'na karşı ortak eylemde Hilal Kaplan ve Süheyb Öğüt de yer almaktadır. Başörtülü erkek Süheyb Öğüt, yanında yarısı görünen kişi ise Hilal Kaplan'dır.

Süheyb Öğüt Pelikancılar Grubunun başı olarak biliniyor.

Boğaziçi Küresel İlişkiler Derneği yani Bosphorus Global'in başkanıdır. Resmi olarak 7 Ekim 2015 tarihinde faaliyet geçtiğini açıklayan Bosphorus Global, adını 1 Mayıs 2016 tarihinde dolaşıma sokulan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun istifasıyla sonuçlanan ‘Pelikan Bildirisi’ adlı imzasız metni dolaşıma sokmasıyla duyurmuştu.

Süheyb Öğüt 2 Aralık 2013'de yaptığı konuşmada: "Allah şahit, hayatımda vefatını düşündüğümde gözlerimin dolduğu tek isim ailem dışında Fethullah Hoca'dır" demiştir.

PEKİ PELİKANCILAR KİMDİR?

 Türkiye'de 1 Mayıs 2016'da Pelikan Dosyası adlı internet sitesinde yayınlanan 'Selam Olsun!' yazısıyla ve Ahmet Davutoğlu'nun görevden ayrılmasıyla sonuçlanan süreçte adlarını duyuran bir gruptur. Süheyb Öğüt ve Hilal Kaplan'ın da içerisinde bulunan grupun bildirisini Süheyb Öğüt yazmıştır.

Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlıktan azledilme süreçlerinde Pelikancıların etkin rolleri olduğu söylenmektedir.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.