ANASAYFA Gündem İkinci el araç fiyatı sıfır araç fiyatını geçemeyecek! İşte açıklamalar

İkinci el araç fiyatı sıfır araç fiyatını geçemeyecek! İşte açıklamalar

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, ikinci el araç piyasasındaki fiyatlara ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...
İkinci el araç fiyatı sıfır araç fiyatını geçemeyecek! İşte açıklamalar

Dolar kurundaki artışla beraber otomotiv sektöründeki yüksek fiyatlar vatandaşın canını sıkmaya ve cebini yakmaya devam ederken flaş bir gelişme yaşandı. Bakan Bolat, ikinci el otomotiv piyasasına ilişkin vatandaşa müjdeyi verdi.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, vatandaşlardan gelen özellikle ikinci el araçlarla ilgili düzenlemelerin yapılması isteğini geri çevirmedi.

Bu konuyla ilgili vatandaşlara bir müjdeyi veren Bakan Bolat, ikinci el otomotiv piyasasına ilişkin gerekli düzenlemelerin yapılacağını söyledi.

"2. EL ARAÇ SIFIR ARAÇ FİYATLARINI GEÇMEYECEK"

TBMM'de basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bolat, ikinci el araç piyasasındaki fiyatlara ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu. İnternet ortamında satılan ikinci el araç fiyatının sıfır araç fiyatını geçemeyeceğini belirten Bolat, “Bu konuya ilişkin tüm online satış siteleri ile de görüşüldü. Etkisini görmeniz çok sürmeyecek. Temmuz-Ağustos gibi fiyatlarda dengelenmeyi göreceğiz. Baktık dengeye oturmuyor o zaman ilave tedbirler de alırız.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Bakanlık bugün, otomotiv sektöründe "6 ay 6 bin kilometre" kısıtlamasının 6 ay süreyle uzatıldığını açıklamıştı.

Bakan Bolat'ın bu açıklamalarının ardından bu durum ise otomotiv sektöründe olumlu karşılandığı belirtilerek son aylarda oldukça etkisini gösteren fahiş fiyatların önüne geçildiğinin sinyali verildi.

Önümüzeki günlerde otomotiv sektörünü neler bekleyecek? Araç almak isteyen vatandaşlar makul fiyata araç bulabilecek mi? İlerleyen günlerde yanıt bulacak.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
2023 Kurban Bayramı yardım kolisi nereden alınır?

2023 Kurban Bayramı yardım kolisi nereden alınır?