ANASAYFA Gündem İkinci el otomobilde en çok tercih edilen model belli oldu! O araç ilk sırada yer aldı

İkinci el otomobilde en çok tercih edilen model belli oldu! O araç ilk sırada yer aldı

Sıfır araç fiyatlarının artması ile birlikte araç sahibi olmak isteyen birçok vatandaş ikinci el araçlara yöneldi. Peki ama alıcılar tarafından en çok tercih edilen otomobil hangisi oldu?
İkinci el otomobilde en çok tercih edilen model belli oldu! O araç ilk sırada yer aldı

Araç fiyatlarının artması ile birlikte araç almak isteyen vatandaşların ilk durağı ise ikinci el araçlar oluyor. Bunun ile birlikte ikinci el araçlara yönelen vatandaşların en çok tercih ettiği otomobil markası da belli oldu.

TERCİH LİSTESİ GÜNCELLENDİ

Türkiye'de ikinci el araçlara talep her geçen gün artmaya devam ediyor. Bunun ile birlikte vatandaşların en çok rağbet gösterdiği otomotiv markaları da belli oldu. İkinci el otomobil pazarında en çok tercih edilen otomotiv markası Volkswagen oldu. Fiat otomobil markası ise 21 bin 42 adetle en çok tercih edilen ikinci araç markası olurken, 20 bin 717 adetle Renault ise üçüncü sırada yer aldı.

En çok tercih edilen araçlar dışında tercih edilmeyen araçlarda belli oldu. Alınan bilgiler neticesinde en yavaş satılan marka ise Mercedes-Benz olarak belirlendi. Araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar sıfır araç fiyatlarının arttığını bundan dolayı da ikinci el araçlara yöneldiklerini ifade etti. Uzman isimler ise ikinci el araç fiyatlarının Kurban Bayramından sonra artış yaşayacağını söyledi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara'da kurban pazarı ve kurbanlık fiyatları belli oldu

Ankara'da kurban pazarı ve kurbanlık fiyatları belli oldu