ANASAYFA Gündem İstanbul Valiliği ormanlara giriş yasağı getirdi!

İstanbul Valiliği ormanlara giriş yasağı getirdi!

İstanbul Valiliği, Kurban Bayramı öncesi bazı mesire alanları dışında ormanlık alanlara girişlerin yasaklandığını açıkladı. Kararla ilgili gerekçeler de detaylı olarak duyuruldu.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
İstanbul Valiliği ormanlara giriş yasağı getirdi!

İstanbul Valiliği ormanlara giriş yasağı getirdi! - İstanbul Valiliği, Kurban Bayramı aldığı yeni kararla gündeme geldi. Orman yangınlarının önlenmesi amacıyla bazı mesire alanları dışında ormanlık alanlara girişlerin yasaklandığını açıklayan İstanbul Valiliği, havaların ısınmasıyla orman yangınları için tedbir alındığını kaydetti.

İSTANBUL'DA ORMANLIK ALANLARA GİRİŞLER YASAKLANIYOR

İstanbul Valiliği, alınan kararla ilgili olarak yazılı bir açıklama yayımladı. İstanbul Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, yaz mevsimiyle birlikte hava sıcaklıklarında görülen artışlara dikkat çekilerek ''Ormanlık alanda yoğunlaşan insan ve araç hareketliliği ile kasten ya da kusurlu davranışlar neticesinde orman yangınlarının meydana gelebileceği değerlendirilmektedir.

istanbul-valiligi-ormanlara-giris-yasagi-getirdi.jpg

Ormanlık alanlara girişlerin 24 Haziran 2023­-15 Ekim 2023 tarihleri arasında yasaklanması kararı alınmıştır. İstanbul İli sınırları dahilinde ekli listede yer alan piknik ve mesire alanları, tabiat parkları, korular, parklar ve eko turizm alanlarında piknik yapmak, spor, yürüyüş vb. faaliyetlerde bulunmak serbesttir. Bu alanlar dışındaki ormanlık alanlarda mangal yapmak, tüp kullanmak, nargile ve her türlü ateş yakmak kesinlikle yasaklanmıştır." ifadeleri yer aldı.

24 HAZİRAN'DA BAŞLIYOR

İstanbul Valiliği'nden ormanlara giriş yasağı kararının alındığı tarih aralığı da açıklandı. Buna göre söz konusu yasak 24 Haziran 2023 tarihinden 15 Ekim 2023 tarihleri arasında uygulanacak.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara Ayaş'ta kurban çadırları nereye kuruldu?

Ankara Ayaş'ta kurban çadırları nereye kuruldu?