ANASAYFA Gündem Kılıçdaroğlu Londra'dan gençlere seslendi: İhtiyacınız olan parayı buldum!

Kılıçdaroğlu Londra'dan gençlere seslendi: İhtiyacınız olan parayı buldum!

Londra'daki temaslarına devam eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yeni bir paylaşım daha geldi. Dün yaptığı paylaşımda gençlere seslenerek "Ülkemizi de kendinizi de zenginleştireceksiniz. Emeğiniz para edecek. Hepinizin yeri girişim evleridir. O parayı da size Bay Kemal bulacak" diyen Kılıçdaroğlu, bugün de "Gençler, sizin ihtiyacınız olan parayı buldum. Tüm dünyaya ilham vereceksiniz emin olun. Göreceksiniz güzel Türkiye'yi nasıl birlikte inşa edeceğimizi, haydi görüşürüz.
Kılıçdaroğlu Londra'dan gençlere seslendi: İhtiyacınız olan parayı buldum!

CHP lideri Londra'da çeşitli temaslarda bulunmaya devam ediyor. 4 gündür İngiltere'de olan Kılıçdaroğlu, dün ScaleSpace ortak ofisinde yatırım şirketi Blenheim Chalcot'u ziyaret ettikten sonra bir video paylaşarak gençlere seslenmişti. "Ülkemizi de kendinizi de zenginleştireceksiniz. Emeğiniz para edecek. Çünkü hiçbirinizin yeri sokaklar değildir. Hepinizin yeri girişim evleridir. O parayı da size Bay Kemal bulacak" diyen Kılıçdaroğlu, bugün konu hakkında yeni bir açıklama daha yaptı.

14 DEVASA FON İLE GÖRÜŞTÜ

Kılıçdaroğlu, İngiltere'de neler yaptığını şöyle açıkladı:

* “Bu sabah Londra'dan halihazırda dünyanın farklı bölgelerine 100 milyar sterlin yatırım yapmış 14 devasa fon ile toplantı yaptık. Dijital sağlık teknolojisi, veri analizi, yapay zeka, makine öğrenimi ve finansal teknolojiler gibi önemli sektörlere büyük yatırımlar yapıyor ve bu alandaki girişimcileri destekliyorlar.

* Temiz, teknolojik ve iklim dostu parayı ve büyük yatırımlarla Türkiye'ye getireceğiz. Kara para ekonomisini, mafyayı, çeteyi hızla temizleyeceğiz. Ülkemize temiz yatırımları çekerek halkımıza nefes aldıracağız. Hiç kimse merak etmesin, çok ama gerçekten de çok güçlü geliyoruz.”

GENÇLERE SESLENDİ: TEMİZ PARAYI SİZE GETİRECEĞİM

“Dünyada 342 milyar dolardan fazla bir yatırımı olan fonla görüşeceğim” diyen Kılıçdaroğlu bir kez daha gençlere seslenerek şöyle dedi:

“Gençler, sözüm var size, temiz parayı size mutlaka ama mutlaka getireceğim. Evet size getireceğim. Görüştüklerim arasında tefeci yok. Borç yok. Hepsi yatırımcı. Hele hele uyuşturucu baronları hiç yok. Yatırımlar size yapılacak.”

FOTOĞRAFLI HAMBURGER YANITI

Londra’da bulunan Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından ABD gezisine yönelik eleştirilere yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, “Hamburgerimizi yedik, saat 22.00’de görüşmek üzere” notuyla, partisinin Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik ile hamburger yerken çekilmiş fotoğrafını paylaştı.

YATIRIM GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDECEK

CHP lideri Kılıçdaroğlu, bugün sabah saatlerinde Fon Grubu toplantısına katıldı. Royal College of Art UK'yi ziyaret eden Kılıçdaroğlu, Tech Nation ve Public IO yöneticileriyle toplantılar gerçekleştirdi.

Kılıçdaroğlu'nun Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçiliği'ni ziyaret etmesi bekleniyor. Ardından yatırım görüşmelerine devam edecek Kılıçdaroğlu, Tech UK ve Yatırım Fonu toplantısına katılacak.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Bakan Dönmez'den "gaz merkezi" açıklaması: Adımları atıyoruz!

Bakan Dönmez'den "gaz merkezi" açıklaması: Adımları atıyoruz!