ANASAYFA Gündem Kira sınırında yeni sistem! Yüzde 25 sınırı uzatılıyor mu?

Kira sınırında yeni sistem! Yüzde 25 sınırı uzatılıyor mu?

Geçtiğimiz yıl fahiş fiyat artışlarına karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kira artış sınırının % 25 olduğunu duyurmuştu. Fakat bu karar 1 Temmuz tarihinde doldu.
Kira sınırında yeni sistem! Yüzde 25 sınırı uzatılıyor mu?

Konutlarda kira artış oranı bilindiği üzere % 25 ile sınırlıydı. Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan fahiş fiyat artışlarının önüne geçmek amacı ile hem de kiracı ve ev sahibi arasındaki sorunun giderilmesi için % 25 sınırı koyduklarını ifade etmişti.

Bunun ile birlikte 11 Haziran 2022 ile 1 Temmuz 2023 arasında yenilenen kira sözleşmesinde artış oranı % 25'i geçmeyecekti. Sürenin dolmasının ardından ise gözler şimdiden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çevrilse de beklenen açıklama yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kiracı ve ev sahibi arasındaki sorunların giderilmesi adına % 25 olan artış oranının 1 Temmuz 2024 tarihine kadar geçerli olacağını ifade etmişti.

Yapılan bu açıklamanın ardından ise yarın Kabine Toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak ve kira sınırında % 25 oranı da ele alınacak. Konutlardaki kira artış oranı görüşüldükten hemen sonra onaylandığı takdirde resmi gazetede yayınlanacak ve yürürlüğe girecek. Böylece % 25 kira artış oranı 1 Temmuz 2024 tarihine kadar geçerli olacak.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara Çankaya'da ekiplerin hijyen mesaisi tamamlandı

Ankara Çankaya'da ekiplerin hijyen mesaisi tamamlandı