ANASAYFA Gündem KPSS 2022 kaçta başlıyor, kaçta bitiyor? KPSS sınav giriş belgesi sorgulama

KPSS 2022 kaçta başlıyor, kaçta bitiyor? KPSS sınav giriş belgesi sorgulama

KPSS lisans başvurularının 6 Haziran tarihinde sona ermesinin ardından başvurularını tamamlayan memur adayları gözünü sınav tarihlerine çevirdi. KPSS lisans sınavı giriş belgeleri ÖSYM tarafından erişime açılmasıyla heyecanlı bekleyiş başlamış oldu. Peki KPSS ne zaman, saat kaçta ve kaç dakika sürüyor? İşte detaylar...
KPSS 2022 kaçta başlıyor, kaçta bitiyor? KPSS sınav giriş belgesi sorgulama

KPSS lisans sınavı için heyecanlı bekleyiş başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen KPSS sınav tarihleri ve sınavın kaçta başlayıp biteceği  son dönemin en çok araştırılan konuların arasında yer aldı.

Bilindiği gibi KPSS lisans oturumları genel yetenek-genel kültür testi ile başlayacak. Genel yetenek genel kültür sınavı ve eğitim bilimleri testi ile devam edecek. Peki KPSS sınavı ne zaman, saat kaçta ve kaç dakika sürüyor? İşte detaylar...

Sınav giriş belgeleri yayımlandı

31 Temmuz 2022 tarihinde uygulanacak olan 2022-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür) oturumu ile 2022-KPSS Lisans (Eğitim Bilimleri) oturumuna katılacak adayların sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 21 Temmuz 2022 tarihinde saat 14.30'dan itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

KPSS LİSANS SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS kaçta başlıyor, kaçta bitiyor?

Genel yetenek ve genel kültür oturumu saat 10.15'te başlayacak. Sınavda 120 soruya karşılık adaylara 130 dakika süre verilecek.

Eğitim bilimleri oturumu ise saat 14.45'te başlayacak. Adaylara 100 dakika süre verilecek ve 80 soru yöneltilecek.

Adaylar, sınavın sabah oturumlarında saat 10.00'dan sonra, öğleden sonraki oturumlarında ise saat 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

2022-KPSS lisans alan bilgisi 1. oturumu (kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri) 6 Ağustos'ta saat 10.15'te; alan bilgisi 2. oturumu (hukuk, iktisat, maliye) aynı gün saat 14.45'te; alan bilgisi 3. oturumu (işletme, muhasebe, istatistik) 7 Ağustos saat 10.15'te düzenlenecek.

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 14 Ağustos'ta saat 10.15'te; ÖABT İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Alanı Sınavı ise 14.45'te yapılacak.

ÖSYM takvimine göre sınav sonuçları 2 Eylül'de açıklanacak.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Seda Bakan'ın Zeytin Ağacı'ndaki seksi direk dansı sosyal medyayı salladı!

Seda Bakan'ın Zeytin Ağacı'ndaki seksi direk dansı sosyal medyayı salladı!