ANASAYFA Gündem KPSS A Grubu sınav yerleri ve Öğretmenlik sınavı giriş belgeleri erişime açıldı

KPSS A Grubu sınav yerleri ve Öğretmenlik sınavı giriş belgeleri erişime açıldı

KPSS için merakla beklenen sınav giriş yerleri ve sınav belgeleri erişeme açıldı. ÖSYM, 1 Ağustos'ta gerçekleştirilecek 2021-Kamu Personel Seçme Sınavı A Grubu Öğretmenlik sınavı oturumlarına girecek adayların giriş belgelerini erişime açtı. İşte, 1 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleşecek olan KPSS sınav yerleri ile ilgili ayrıntılar…
KPSS A Grubu sınav yerleri ve Öğretmenlik sınavı giriş belgeleri erişime açıldı

Devlet memuru olmak için sınava girecek olan adayların bilgi ve yeteneklerinin sorgulandığı KPSS’de heyecan dorukta. Her yıl memur adaylarının yoğun ilgi gösterdiği sınava, bu yıl da katılımın yüksek olması bekleniyor.

2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür) oturumu ile 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Eğitim Bilimleri) oturumuna katılacak adayların, sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı.

Sınav yerlerini gösteren giriş belgeleri, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden edinilebilecek.

Adaylar, 1 Ağustos'ta düzenlenecek 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür) oturumu için saat 10.00'dan sonra,

2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Eğitim Bilimleri) oturumu için de saat 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturum Cumartesi Sabah (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri): 7 Ağustos 2021, Saat: 10.15'te gerçekleşecek.

KPSS Alan Bilgisi Sınavları 2. Oturum Cumartesi Öğleden Sonra (Hukuk, İktisat, Maliye) : 7 Ağustos 2021, Saat: 14.45'te gerçekleşecek.

KPSS Alan Bilgisi Sınavları 3. Oturum Pazar Sabah (İşletme, Muhasebe, İstatistik) : 8 Ağustos 2021, Saat: 10.152te gerçekleşecek.

ÖABT Sınav Tarihi 

15 Ağustos 2021, Saat: 10.15 / ÖABT İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Alanı Sınav Saati : 14.45'te gerçekleşecek.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
İYİ Parti'de, Ömer Halisdemir paylaşımına ihraç isteniyor!

İYİ Parti'de, Ömer Halisdemir paylaşımına ihraç isteniyor!