ANASAYFA Gündem Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı yapıyor! Başvuru şartları belli oldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı yapıyor! Başvuru şartları belli oldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı için ilanı açıkladı. Bunun ile birlikte bakanlık istihdam sağlayacağını duyurdu ve işte haberimizde..
Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı yapıyor! Başvuru şartları belli oldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı ilanını paylaştı. Bunun ile birlikte resmi gazetede yayınlanan ilana göre bakanlık yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın İstanbul'da istihdam edilmek üzere 14 bahçıvan alımı gerçekleştirecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre yazılı ve sınav yapılmaksızın sözleşmeli 14 bahçıvan pozisyonu için alımın yapılacağı ifade ediliyor. Peki ama başvurular nasıl yapılacak ve işte haberimizde sizler için araştırdık ve derledik..

Kültür ve Turizm Bakanlığı 30 sözleşmeli restoratör alacak

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan istihdam açıklamasının ardından başvuruda bulunacak olan kişiler başvuruların nasıl yapılacağını merak ederken bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi. Bunun ile birlikte başvurular elektronik ortamda 2 Temmuz 2023 ile 16 Temmuz 2023 tarihleri arasında alınacak. Başvurmak isteyen adaylar ise başvurularını kariyer kapısı üzerinden ilgili birimlere iletecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Türk vatandaşı olmak, son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilgisi bulunmamak gibi şartlar aranıyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ekonomistler tahmin etti! TCMB politika faizini artıracak mı?

Ekonomistler tahmin etti! TCMB politika faizini artıracak mı?