ANASAYFA Gündem Kurban Bayramı öncesi kıyma çekimi yapacakların dikkatine! Para cezası verilecek

Kurban Bayramı öncesi kıyma çekimi yapacakların dikkatine! Para cezası verilecek

Alınan bilgiler neticesinde Kurban Bayramı'na sayılı günler kalması ile kıyma çekimi ile ilgili dikkat çeken bir uyarı gündeme geldi. İşte haberin tüm detayları..
Kurban Bayramı öncesi kıyma çekimi yapacakların dikkatine! Para cezası verilecek

Kurban bayramına sayılı günler kala Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, kıymanın kilosunun 10 TL'den çekileceğini belirtti. Bunun ile birlikte açıklamalarına devam eden Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, kasaplar haricinde kıyma çekimi yapanları ise 60 bin TL ceza kesileceğini ifade etti.

Kurban Bayramı öncesi harekete geçildi! Bunu yapan yandı, 60 bin TL cezası var - Resim: 9

CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK

Kurban Bayramı öncesi kurban pazarlarında hareketlilik devam ederken Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı açıklamalarda bulundu. Bunun ile birlikte Kurban Bayramı'na yönelik hazırlıkların devam ettiğini 64 milyon küçük baş ve 20 milyonun üzerinde büyükbaş hayvanın var olduğunu belirtti. Kurbanlık konusunda kimsenin karamsar olmaması gerektiğini de ifade eden Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı uyarı yapmayı ihmal etmedi.

Bu yıl 1 kilo kıymanın 10 TL'den çekileceğini de açıklayan Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı sokak aralarında usulsüz kıyma çekenlere cezai işlemin uygulanacağını ifade etti. Uygulanacak olan cezai işlemin ise 60.000 TL olduğunu aktardı. Vatandaşlara da seslenen Yardımcı, kasaplar dışında sokak aralarında kıyma çekilen yerlere gidilmemesi gerektiğine de vurgu yaptı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara'yı Adapazarı'na bağlayacak Ayaş-Beypazarı-Nallıhan kara yolu çalışması devam ediyor!

Ankara'yı Adapazarı'na bağlayacak Ayaş-Beypazarı-Nallıhan kara yolu çalışması devam ediyor!