ANASAYFA Gündem Kurban Bayramı'nda açık olan marketlerin çalışma saatleri belli oldu!

Kurban Bayramı'nda açık olan marketlerin çalışma saatleri belli oldu!

Yılın ikinci dini bayramı için vatandaşların çeşitli araştırmaları da başladı. Bayramda marketlerin açık olup olmadığı sorgulanırken bayram süresince hizmet verecek olan marketlerin çalışma saatleri de belli oldu.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Kurban Bayramı'nda açık olan marketlerin çalışma saatleri belli oldu!

Kurban Bayramı'nda açık olan marketlerin çalışma saatleri belli oldu! - Kurban Bayramı için geri sayımın başladığı günlerde hazırlıklarda son hızıyla devam ediyor. Yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı bu yıl 28 Haziran Çarşamba gününden 1 Temmuz Cumartesi gününe kadar idrak edilecek.

kurban-bayraminda-acik-olan-marketlerin-calisma-saatleri-belli-oldu.jpg

28 - 29 - 30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde idrak edilecek olan Kurban Bayramı için vatandaşlar da merak ettikleri sorulara yanıt aramaya başladı. Bu çerçevede ''-10-11-12 Temmuz aralığında Kurban Bayramı tatili olacak. Pek çok vatandaş, "Bayramda marketler açık mı kapalı mı?" sorusuna yanıt aranmaya başladı. BİM, A101, ŞOK, Migros, Gimsa, CarreforSA gibi zincir marketlerin çalışma saatlerini öğrenmek isteyen vatandaşlar da ''Kurban Bayramı'nda marketler açık mı, kapalı mı olacak? Çalışma saatleri belli oldu mu?'' sorularının cevabını öğrenmek istiyor.

KURBAN BAYRAMI'NDA MARKETLER AÇIK MI?

Kurban Bayramı'nda çoğu market normal çalışma saatlerinde hizmet vermeye devam edecek. Zincir marketlerin açılış ve kapanış saatleri şubeden şubeye değişirken marketler de yavaş yavaş çalışma saat ve günlerini açıklamaya başladı.

GİMSA MARKETLER BAYRAMDA ÇALIŞMA SAATLERİ

Gimsa marketler her yıl olduğu gibi bu Kurban Bayramı'nın birinci günü kapalı olacak. Diğer günler ise sabah 09.00 ile akşam 21.00 arasında hizmet verecek.

ÇAĞDAŞ MARKETLER BAYRAMDA ÇALIŞMA SAATLERİ

Çağdaş marketler Kurban Bayramı'nın birinci günü kapalı olacak. Bayramın ikinci ve üçüncü günü sabah 10.00 ile akşam 20.00 arasında hizmet verirken dördüncü günü ise sabah 09.00 ile akşam 21.30'da hizmet verecek.

kurban-bayraminda-acik-olan-marketlerin-calisma-saatleri-belli-oldu-001.jpg

BİM MARKETLER BAYRAMDA ÇALIŞMA SAATLERİ

BİM marketin Kurban Bayramı'nın birinci ve ikinci gününde kapalı olması beklenirken üçüncü ve dördüncü gününde aynı saatlerde hizmet vermesi bekleniyor. BİM marketler henüz çalışma saatlerine ilişkin bilgileri yayımlamadı.

A101 MARKETLER BAYRAMDA ÇALIŞMA SAATLERİ

A101 market Kurban Bayramı'nın birinci gününde kapalı olacak. Ancak bayramın diğer günlerinde hangi saat aralıklarında hizmet verileceği de henüz açıklanması.

ŞOK MARKETLER BAYRAMDA ÇALIŞMA SAATLERİ

ŞOK marketin Kurban Bayramı boyunca aynı saatlerde hizmet vermesi bekleniyor.

CARREFORSA MARKETLER BAYRAMDA ÇALIŞMA SAATLERİ

CarreforSA market Kurban Bayramı'nın birinci gününde kapalı olacak. Bayramın diğer günlerinde ise normal çalışma çalışma saatleri ile hizmete devam edecek.

MİGROS MARKETLER BAYRAMDA ÇALIŞMA SAATLERİ

Migros Market çalışma saatleri hafta içi her gün sabah 08.30 ya da 09.00’da başlar ve kapanış saati olan 21.00’a kadar hizmet vermeye devam eder. Ayrıca alışveriş merkezleri içerisinde yer alan Migros marketlerin çalışma saatleri ise AVM saatlerine göre değişiklik gösterirken, genellikle 10:00- 22:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Geçtiğimiz bayramlara dikkate alındığında zincir marketler, Kurban Bayramı'nın 1. günü kapalı olurken 2 ve 3. günü hizmet vermeye devam etti. Bu bayramda aynı sürecin işlemesi bekleniyor.

Marketlerin Kurban Bayramı'nda çalışma saatleri açıklandığında haberimizi güncelleyeceğiz.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
En düşük memur maaşı 22 bin lira olacak! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan açıkladı

En düşük memur maaşı 22 bin lira olacak! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan açıkladı