ANASAYFA Gündem Kurban Bayramı'nda havalar nasıl olacak? MGM açıkladı!

Kurban Bayramı'nda havalar nasıl olacak? MGM açıkladı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kurban Bayramı boyunca havaların nasıl olacağını açıkladı.
Kurban Bayramı'nda havalar nasıl olacak? MGM açıkladı!

Kurban Bayramı'nda havalar nasıl olacak? MGM açıkladı!- Kurban Bayramı'na sayılı günler kala yurt içindeki milyonlarca vatandaş hava durumunu da şimdiden merak ediyor.

Yurtta etkili olan sağanak yağışlardan sonra Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kurban Bayramı'nda havaların yurt genelinde az bulutlu ve güneşli geçeceğini belirtti.
Ayrıca hava sıcaklıklarının Kıyı Ege, Akdeniz'in kıyı kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'da ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin edildi.

BİRİNCİ GÜN

Bayramın birinci günü, son günlerde etkili olan şiddetli sağanak yağışlar yerini yurt genelinde güneşli haya bırakacak.

Doğu Karadeniz'in doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Akdeniz Bölgesi'nin iç kesimleri, Afyonkarahisar ve Kütahya çevreleri ile Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve İç Anadolu'nun kuzeybatısında ise yağış geçişleri görülecek.

İKİNCİ GÜN

Bayramın ikinci günü de yurt genelinde güneşli ve sıcak hava etkisini sürdürürken Batı Karadeniz, Marmara Bölgesi'nin tamamı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda aralıklarla yağış görülecek.

Marmara, Batı Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda gök gürültülü sağanak yağış da bekleniyor.

ÜÇÜNCÜ GÜN

Bayramın üçüncü gününde de yine yurt genelinde açık ve güneşli hava etkili olurken Batı Karadeniz'in kıyı kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde yağış geçişleri görülecek.

Yağışların Gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor.

DÖRDÜNCÜ GÜN

Kurban Bayramı'nın dördüncü ve son gününde ise ülkemizin büyük bölümünde güneşli ve açık hava yine etkisini sürdürürken Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde gök gürültülü sağanak etkili olacak.

Bayram süresince en yüksek sıcaklık değerlerinin Ankara ve Antalya'da 30, Samsun'da 27, İstanbul'da 31, İzmir'de 34, Adana'da 33, Diyarbakır'da 38, Erzurum'da 27, Trabzon'da 26 derece civarında seyretmesi bekleniyor.

Öte yandan İslam aleminin heyecanla beklediği Kurban Bayramı ise 28 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında idrak edecek.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü