ANASAYFA Gündem Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyollar ücretsiz olacak!

Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyollar ücretsiz olacak!

Kurban Bayramı için hazırlıklar devam ederken bir yanda da tatil heyecanı başladı. Kurban Bayramı tatili için hazırlıklar devam ederken köprü ve otoyolların ücretsiz olup olmayacağı merak ediliyordu. Beklenen açıklama geldi.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyollar ücretsiz olacak!

Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyollar ücretsiz olacak! - Ülkemizde Kurban Bayramı hazırlıkları devam ediyor. Bayram tatilinin de 9 gün olacağının açıklanması ile birlikte tatil hazırlıkları başladı. Bayram tatilinde memleketine ya da tatile gidecek olanlar da ''Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz mi olacak?'' sorusuna yanıt aramaya başladı.

Kurban Bayramı tatili nedeniyle Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sorumluluğundaki otoyol ve köprü geçişlerinden ücret alınmayacağı öğrenildi.

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI!

Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Ürettikleri Bazı Mal ve Hizmetlerden Ücretsiz veya İndirimli Olarak Faydalanacakların Tespitine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yayımlanan karara göre bayram tatili nedeniyle KGM sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişler, 24 Haziran Cumartesi (Cumayı cumartesiye bağlayan gece) saat 00.00'dan başlayarak, 3 Temmuz Pazartesi saat 07.00'ye kadar ücretsiz olacak. Yap-işlet-devret projeleri ücretsiz geçiş uygulamasından hariç tutuldu.

kurban-bayraminda-kopru-ve-otoyollar-ucretsiz-olacak.jpg

ŞEHİR İÇİ TOPLU TAŞIMA HİZMETLERİ BAYRAMDA ÜCRETSİZ

Vatandaşlar, Başkentray, Marmaray ve İZBAN seferleri ile belediyeler ve bunların toplu taşıma hizmetlerinden 28 Haziran Çarşamba saat 00.00'dan (salı gününü çarşamba gününe bağlayan gece), 1 Temmuz Cuma gün sonuna kadar ücretsiz faydalanacak.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara Çubuk’ta Kurban Bayramı hazırlık toplantısı gerçekleşti

Ankara Çubuk’ta Kurban Bayramı hazırlık toplantısı gerçekleşti