ANASAYFA Gündem Kurban pazarlarında satışlar devam ediyor

Kurban pazarlarında satışlar devam ediyor

Bayram öncesi birçok ilde kurban satış yerlerinde pazarlıklar devam ediyor. Satıcılar satışların durgun geçtiğini ifade ediyor.
Kurban pazarlarında satışlar devam ediyor

Kurban Bayramı'na az bir süre kala kurban bayramı için farklı bölgelerden İstanbul'a getirilen kurbanlıkların satışı ilçe belediyelerince kurulan alanlarda yapılıyor.

Bunun ile birlikte küçükbaş hayvanlar ortalama 5 bin ile 12 bin arasında olurken büyükbaş hayvanlar da 60 bin ile 120 bin arasında satışa sunuluyor.

Bazı pazarcılar pazara getirdikleri hayvanın çoğunu sattıklarını ifade ederken bazıları da 9 günlük tatil nedeniyle İstanbul'da yaşayan birçok kişinin memleketlerine veya tatil bölgelerine gitmesinden dolayı satışlarda durgunluk yaşadıklarını satışlar için bayramı beklediklerini ifade ediyor.

Kurban pazarlarında satışlar sürüyor

Belediyeler tarafından kurulan kurban satış alanında Ağrı'dan getirilen büyükbaş hayvanların olduğu da biliniyor. Bunun ile birlikte kimi satıcılar müşteri beklediklerini hayvanlarının aşağı yukarı % 50'si ile % 60'ın satıldığını yarına kadar ise % 10 ile % 15'ini satma ihtimalleri olduğunu ifade ediyor.

Önceki yıl tüm hayvanların satıldığını ifade eden hayvan satıcıları bu yıl ise satışların biraz daha durgun geçtiğini bayram sonuna kadar satılmayan hayvan olursa getirdikleri yere geri götürecek dedin ya da kesimhaneye verileceğini de sözlerine ekliyor.

Arife günü ve bayram günleri de pazarın daha hareketli olması bekleniyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
ING Bank 50 bin TL'lik ihtiyaç kredisi tanımladı! 1,99 faizle nakit ihtiyacınızı giderin

ING Bank 50 bin TL'lik ihtiyaç kredisi tanımladı! 1,99 faizle nakit ihtiyacınızı giderin