ANASAYFA Gündem LGS tercihleri bugün başladı! Tercihler nasıl yapılacak?

LGS tercihleri bugün başladı! Tercihler nasıl yapılacak?

Liselere Geçiş Sistemi için tercihler bugün başladı. Bunun ile birlikte tercihlerin nasıl ve nereden yapılacağı da merak söz konusu oldu.
LGS tercihleri bugün başladı! Tercihler nasıl yapılacak?

Liselere Geçiş Sistemi tercihleri bugün başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sistem erişime açıldı. Bunun ile birlikte sınavın son bulmasının ardından puanlar belli oldu. Öğrenciler ise sınav puanına göre tercih yapacak. Tercih sistemi ise bugün itibari ile başlayacak.

LGS tercihleri başladı: 2023 LGS tercihleri nasıl ve nereden yapılır? (MEB e-Okul LGS tercih ekranı) - 2

TERCİHLER HANGİ TARİH ARALIĞINDA YAPILACAK?

2023 Liselere Geçiş Sistemi sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler şimdi tercihlerin yapılacağı tarih aralığına çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı, 2023 Liselere Geçiş Sistemi tercihleri 3 - 19 Temmuz tarihleri arasında tercihlerin yapılacağını açıkladı. Tercih sistemi bu tarih aralığında açık olacak.

LGS tercihleri başladı: 2023 LGS tercihleri nasıl ve nereden yapılır? (MEB e-Okul LGS tercih ekranı) - 3

TERCİH İŞLEMİ NEREDEN NASIL YAPILACAK?

Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından e-okul'un resmi internet adresi üzerinden alınacak. Bunun ile birlikte öğrenci online tercih işlemi dışında ortaokul ya da İmam Hatip Ortaokul müdürlüklerine giderek tercih işlemini kolaylıkla yapma hakkına sahip olacak.

Yerleştirme sürecinde tercih listelerinin elektronik ortamda yapılabilmesi için hazırlanan iki ayrı tercih robotu 1. ve 2. yerleştirmeye esas nakil sonuçlara göre güncellenecek ve süreç bitene kadar da işlem bu şekilde devam edecek.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Haziran ayı enflasyon oranı ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

Haziran ayı enflasyon oranı ne zaman, saat kaçta açıklanacak?