ANASAYFA Gündem Meclis mesaiye başlıyor! Gündem memur ve emekli maaşları

Meclis mesaiye başlıyor! Gündem memur ve emekli maaşları

Asgari ücrete zam yapılmasının ardından gözler şimdi memur ve emekli maaşına çevrildi. Peki ama memur ve emekli maaşları ne kadar olacak?
Meclis mesaiye başlıyor! Gündem memur ve emekli maaşları

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Kurban Bayramı sonrası mesaiye başlıyor. AK Parti'nin Türkiye Büyük Millet Meclisi sunacağı torba kanun teklifinde memur ve emekli maaşlarını yapılacak olan artış ve kiralarda yüzde 25 zam sınırı yer alacak.

Bunun ile birlikte asgari ücrete zam yapılmasının ardından birçok vatandaş memur ve emekli maaşlarına yüzde kaç oranında zam yapılacağını merak ediyor.

9 günlük Bayram molasının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi mesaiye başlayacak ve öncelikli gündem maddesi ekonomi olacak.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

Memur ve emekli maaşlarının zamlarına yönelik düzenleme bu hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanlığına sunulacak.

Siyasi partilerin genel başkanları da haftalık arının ardından tekrardan mesajlarını grup kürsüsünden vermeye devam edecek.

Ayrıca maaş artışına ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifinin meclis başkanlığına sunulması beklenirken kiralara yönelik sınırlamaların da yine Meclis'in gündeminde olacağı biliniyor.

En düşük memur maaşının 22 lira yükseltilmesinin ardından buna yönelik kanun teklifini son şeklinin verilmesi de bekleniyor.

5 Temmuz'da enflasyon rakamlarının açıklanması ile teklife son şeklinin verileceği de ifade edilen bilgiler arasında yer alıyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara Pursaklar ilçesindeki semt pazarları nerelerde, hangi günlerde kuruluyor?

Ankara Pursaklar ilçesindeki semt pazarları nerelerde, hangi günlerde kuruluyor?