banner34

banner35

Meral Akşener'den Erdoğan'a 'kadın cinayeti' tepkisi: Bu kafa, kendiliğinden ortaya çıkmadı!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, uğradığı kılıçlı saldırıda hayatını kaybeden mimar Başak Cengiz'in savunmasız olduğu için hedef olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösterdi. Akşener, "Kadınların adalete olan inancını da yok ettiniz. Kürsülerden nutuk atmakla olmuyor Sayın Erdoğan. 'Bu kadın' diyerek beni tehdit etmekle olmuyor Sayın Erdoğan. Bu zalimlik ne zaman bitecek? Bu haksızlığa ne zaman dur denecek? Bu ülkede kadınlar ne zaman huzurla yaşayabilecek?" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 17.11.2021, 14:25 Ezgi Kılıç
Meral Akşener'den Erdoğan'a 'kadın cinayeti' tepkisi: Bu kafa, kendiliğinden ortaya çıkmadı!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.

Akşener, Türk dünyasındaki değişmelere işaret ederek daha önce "Güçlü Türk Dünyası ve Güçlü Türkiye İçin 9 İlke ve Hedef" isimli çalışmalarını paylaştıklarını ve bu çalışmada konseyin isminin "Türk Devletleri İşbirliği Örgütü" haline getirilmesi, bir yatırım fonu kurulması, ortak tarih ve ortak coğrafya kitaplarının hazırlanarak tüm okullarda okutulması gibi çağrılarda bulunduğunu anımsattı.

Türk Konseyi Liderler Zirvesi'nde alınan kararlara değinen Akşener, hazırladıkları başlıklara dönük bazı adımların atılmış olmasını ve örgütün "Türk Devletleri Teşkilatı" adını almasını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin de bu birlik içerisinde yer almasını isteyen Akşener, milletten yetkiyi aldıklarında ivedilikle bir Türk dünyası bakanlığı kurarak dağınık ve koordinasyonsuz tüm kurum ve kuruluşları tek çatı altında toplayacaklarını ifade etti.

Kadın cinayetlerinin insanların soluğunu kesmeye, yürekleri parçalamaya ve öfkeleri perçinlemeye devam ettiğini belirten Akşener, Başak Cengiz cinayetini hatırlattı. Akşener, "Eğer o psikopatla karşılaşmamış olsaydı, eğer ülkemizde bir kadını öldürmek bu kadar kolay olmasaydı, Başak kızımız şimdi aramızda olabilirdi. Bu katil; daha önce psikolojik tedavi görmüş, ailesi durumunu biliyor, bir doktor gözetiminden geçmiş, doktorlar durumunu biliyor, resmi işlemler yapılmış, yani devlet de durumunu biliyor, herkes her şeyi biliyor. Ama bu cani, 28 yaşındaki bir evladımızın karşısına çıkıncaya kadar kimse parmağını oynatmıyor." diye konuştu.

Başak Cengiz'in savunmasız olduğu için hedef olduğunu dile getiren Akşener, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu kafa, kendiliğinden ortaya çıkmadı. Bu kafa, kadını her tür saldırıya karşı savunmasız bırakan bir zihniyetin ayak izlerini takip etti. Bu kafa, kadına her tür hakareti edebilenlerden cesaret aldı. Bu kafa, üç beş kendini bilmezin yarım aklına uyup İstanbul Sözleşmesi'ni bir gecede yırtıp atanlardan cesaret aldı. İstanbul Sözleşmesi'nin yırtılıp atıldığı 21 Mart'tan bu yana 203 Başak'ımızı kaybettik. Her gün neredeyse iki kadın cinayete kurban gidiyor.

Her cinayette arşıala titriyor, melekler ağlıyor ama bunların taşlaşmış kalpleri oralı bile değil. Söyleyin, kadınlar kendilerini nerede güvenli hissetmeliler? Evde mi? Sokakta mı? İşyerinde mi? Hiçbir yerde güvende değiller kardeşim, hiçbir yerde. Kadınları koruyamıyorsunuz. Zaten zor olan yaşam mücadelesinde kadınları yalnız bıraktınız.

Kadınların adalete olan inancını da yok ettiniz. Kürsülerden nutuk atmakla olmuyor Sayın Erdoğan. 'Bu kadın' diyerek beni tehdit etmekle olmuyor Sayın Erdoğan. Bu zalimlik ne zaman bitecek? Bu haksızlığa ne zaman dur denecek? Bu ülkede kadınlar ne zaman huzurla yaşayabilecek?"

"Sayın Erdoğan bizi tehdit etti"

Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ülkedeki sorunlar yerine bambaşka konularla meşgul olduğunu, geçen haftaki grup toplantısında provokatörler için kullandığı ifadeleri üzerine aldığını savundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine "ahlak yoksunu" dediğini aktaran Akşener, şunları söyledi:

"Sayın Erdoğan, hızını alamayıp dün de artık suyumuzun kaynadığını söyleyip bizi tehdit etti. Bitlere fısıldayan adamı durdurabilene aşk olsun. Bak Sayın Erdoğan, unutma bir gün hepimizin suyu ısınacak, kaynayacak. Bir gün hepimiz o teneşire uzanacağız. Biz, Allah'ın emri olan o güne hazırlıklıyız çünkü biz ecelin ne bir nefes evvel ne de bir nefes sonra olduğuna iman edenlerdeniz. Ama sen kendine yazık ettin. Bu hallere düşmemeliydin. Nereden nereye. Dün, Fırat'ın kenarında kaybolan kuzudan bile sorumlu olacağına inanan Tayyip Erdoğan nerede, bugün rakibinin suyunu kaynatmakla tehdit eden Tayyip Erdoğan nerede? Yazıklar olsun. Düştüğün bu ibretlik durumda artık sen bize ahlak konusunda ahkam kesecek durumda değilsin çünkü senin kendine hayrın yok. Elindeki patlak ampulle aklın sıra güneşi aydınlatmaya çalışıyorsun."

"Sayın Erdoğan, asıl ahlak yoksunu kimdir biliyor musun?" diye soran Akşener şöyle devam etti:

"Gerçek olmadığını bile bile bir kişiye iftira atan ve bu iftiraları yaymak için karanlık odalarda trol besleyendir. Asıl ahlak yoksunu, sarayına yılda 3 milyar lira masraf ederken şehit ve gazilere sadece 18 milyon lira bütçe ayırandır. Asıl ahlak yoksunu, bir yandan dindar pozları takınırken diğer yandan milletin hakkını, hukukunu, ayaklar altına alan ve kul hakkı yiyip kıs kıs gülendir. Asıl ahlak yoksunu, teröristbaşının mektubunu okutup kardeşini de devletin televizyonuna çıkartan ve ondan sonra da pişkin pişkin önüne geleni terörist ilan edendir. Asıl ahlak yoksunu, yüce Türk milletine küfredenin vergi borcunu silip bir de üstüne ihale üstüne ihale verendir. Asıl ahlak yoksunu, onlarca belgeli, bilgili yolsuzluk varken savcılara 'soruşturma yapmayın' diye baskı yapandır. Asıl ahlak yoksunu yandaşlarına yüzlerce milyarlık ödeme yaparken öğretmene, emekliye, EYT'liye gelince 'Kaynak yok' diyendir. Asıl ahlak yoksunu, yabancı devlet başkanlarının hakaretlerini sineye çekip havuz medyası eliyle kendini kahraman ilan ettirendir.

Sayın Erdoğan, asıl ahlak yoksunu, ülkenin yarısı açlık sınırı altında yaşarken dolar 10 lira 43 kuruş olmuşken, utanmadan, sıkılmadan, yüzü bile kızarmadan ekonominin kitabını yazdığını söyleyebilendir. Biz ahlakı kadim tarihimizden, şanlı ecdadımızdan ve bizden önce bu kutlu yola çıkıp 'önce millet önce memleket' diyerek dimdik yürümüş nice büyüklerimizden öğrendik. İşte o yüzden bizim sen ve yandaşların gibi ülkenin başına bela olmuşlardan, milletin zenginliğine bitler gibi dadanmışlardan, memleketi güve gibi kemirenlerden alacağımız en küçük ahlak dersi olamaz. Aynaya bakın, orada gördüklerinizden mideniz bulanacak ve eminim kusacaksınız."

"Ekonominin nasıl batırılacağına dair hiçbir kitap yazılmamıştı"

Meral Akşener, dolar 10 lirayı geçmesine rağmen "yandaşlarının" ihale paralarının tıkır tıkır ödenmeye devam ettiğini belirten Akşener, "Olan da her zamanki gibi yine milletimize oldu. Ülkemizin içinde bulunduğu bu acı tablo içerisinde asrın hatası Sayın Erdoğan şimdi de şuursuzca çıkmış 'Biz ekonominin kitabını yazdık.' diyor. Elhak doğru. Şimdiye kadar, ekonominin nasıl yönetileceğine dair binlerce kitap yazıldı ama ekonominin nasıl batırılacağına dair hiçbir kitap yazılmamıştı. Onu yazmak da sana nasip oldu Sayın Erdoğan. Literatürdeki bu büyük boşluğu doldurduğun için seni tebrik ediyorum." diye konuştu.

Erdoğan'ın bileğinin hakkıyla sınav kazananları değil, dayısının kartıyla sınav kazananları işe sokarak liyakatsizliğin, haksızlığın ve hukuksuzluğun kitabını yazdığını iddia eden Akşener, "Üç liralık işi 33 liraya yaptırarak yandaşı zengin etmenin, devletin ve milletin malına çökmenin kitabını yazdınız. Dış politikada bir alıp üç vererek, aynı anda bütün ülkelerle kavga ederek, 100 yıllık düşmanları bile Türkiye'ye karşı birleştirmenin kitabını yazdınız. 10 yılda 10 milyon sığınmacıyı sınırlardan içeri alarak, nüfus mühendisliğinin kitabını yazdınız. Her sene eğitimde reform naraları atıp milli eğitim sistemini kevgire çevirmenin kitabını yazdınız. 'Milli irade' diyerek çıktığınız yolda bir kişinin iradesi dışında hiçbir irade tanımayarak devletin işleyişini, kurumlarını ve geleneklerini, yerle yeksan etmenin kitabını yazdınız." görüşünü savundu.

"Artık gerçeklerle yüzleşmenin zamanı geldi de çattı"

Milletin artık mutlu yarınları, kalkınmış, zengin ve mutlu Türkiye'yi konuştuğunu ifade eden Akşener, "O güzel yarınlarda sen yoksun. Sen ve devri iktidarın, tarih kitaplarındaki keyifsiz bir bölümden başka bir şey olamayacaksınız. Bu gerçeği, artık kabul et. Milletin kutlu iradesinden gelen bu kesin kararı inkar ettikçe hem kendine hem de ülkemize zarar veriyorsun. Artık gerçeklerle yüzleşmenin zamanı geldi de çattı. Senin artık Türkiye'ye verecek bir şeyin, milletimize edecek tek bir sözün bile kalmadı." dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, "Türk lirasının üç yılda pul olduğunu, faiz ve enflasyonun hortladığını" dile getirdi. Artık siyaseten var olmayan bir adamın fiktif gündemleriyle kaybedecek zamanlarının olmadığını belirten Akşener, "O, istediği kadar hedef göstersin, biz dün de korkmadık, bugün de korkmayacağız. O, istediği kadar tehdit etsin, biz yolumuzdan dönmeyeceğiz. O, istediği kötülüğü yapsın, istediği hakareti etsin, istediği iftirayı atsın, biz, milletimizle buluşmaktan vazgeçmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin sürdürülebilir büyümesi için kırsal kalkınmanın çok önemli olduğunu belirten Akşener, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin ülke için bir milli güvenlik problemi haline geldiğini öne sürdü.

Son 16 yılda 4,2 milyon hektar tarım arazisinin tarım dışına çıktığını savunan Akşener, son 10 yılda tarımın istihdamdaki payının yüzde 23'ten, yüzde 17'ye gerilediğini, bunun sonucu olarak da tarımdaki kadın istihdamının dörtte bir oranında azaldığını belirtti.

Akşener, konuşmasının bir bölümünde Adıyaman'da çiftçilik yapan Mustafa Boyraz adlı vatandaşı kürsüye çağırdı.

Boyraz'dan sonra konuşmasına devam eden Akşener, Atatürk Orman Çiftliği Tarım Bilimleri Akademisi Projesi'ni anlattı.

Projeyle ilgili tanıtım videosunu da partililere izlettiren Akşener, akademiyle ilgili çalışmaları beş yıl içinde tamamlayacaklarını ve burada tarımla ilgili Ar-Ge çalışmalarının yapılacağını söyledi.

Bu arada, grup toplantısı salonu girişinde İyi Parti teşkilatlarına mensup kadınlar tarafından karşılanan Akşener, partisine katılanlara rozetlerini de taktı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner3
banner4
5
açık
Günün Anketi Tümü
Ankara'da en sık kullandığınız toplu taşıma aracı hangisi?
Ankara'da en sık kullandığınız toplu taşıma aracı hangisi?
Namaz Vakti 02 Aralık 2021
İmsak 06:16
Güneş 07:45
Öğle 12:43
İkindi 15:09
Akşam 17:31
Yatsı 18:55
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 14 36
2. Konyaspor 14 26
3. Hatayspor 14 26
4. Fenerbahçe 14 24
5. Alanyaspor 14 24
6. Başakşehir 14 22
7. Karagümrük 14 22
8. Galatasaray 14 22
9. Adana Demirspor 14 20
10. Beşiktaş 14 20
11. Antalyaspor 14 18
12. Gaziantep FK 14 18
13. Altay 14 17
14. Sivasspor 14 16
15. Giresunspor 14 16
16. Kayserispor 14 16
17. Öznur Kablo Yeni Malatya 14 13
18. Göztepe 14 11
19. Kasımpaşa 14 10
20. Rizespor 14 10
Takımlar O P
1. Ümraniye 13 27
2. Ankaragücü 14 27
3. Eyüpspor 14 27
4. Bandırmaspor 13 25
5. Erzurumspor 12 25
6. İstanbulspor 13 20
7. Tuzlaspor 12 20
8. Kocaelispor 13 20
9. Samsunspor 13 19
10. Adanaspor 14 18
11. Menemenspor 13 17
12. Gençlerbirliği 13 17
13. Boluspor 13 16
14. Denizlispor 13 15
15. Bursaspor 13 14
16. Manisa FK 14 14
17. Ankara Keçiörengücü 13 13
18. Altınordu 14 13
19. Balıkesirspor 13 7
Takımlar O P
1. Chelsea 14 33
2. Man City 14 32
3. Liverpool 14 31
4. West Ham 14 24
5. Arsenal 13 23
6. Wolverhampton 14 21
7. Brighton 14 19
8. Leicester City 14 19
9. Tottenham 12 19
10. M. United 13 18
11. Brentford 13 16
12. Crystal Palace 14 16
13. Aston Villa 14 16
14. Everton 14 15
15. Leeds United 14 15
16. Southampton 14 15
17. Watford 14 13
18. Burnley 13 10
19. Norwich City 14 10
20. Newcastle 14 7
Takımlar O P
1. Real Madrid 15 36
2. Atletico Madrid 14 29
3. Real Sociedad 15 29
4. Sevilla 14 28
5. Real Betis 15 27
6. Rayo Vallecano 15 24
7. Barcelona 14 23
8. Athletic Bilbao 15 20
9. Espanyol 15 20
10. Osasuna 15 20
11. Valencia 15 19
12. Villarreal 14 16
13. Celta de Vigo 15 16
14. Mallorca 15 16
15. Deportivo Alaves 14 14
16. Granada 14 12
17. Elche 15 12
18. Cádiz 15 12
19. Getafe 15 10
20. Levante 15 7