ANASAYFA Gündem Meteoroloji Genel Müdürlüğü açıkladı! Birçok ilde şiddetli yağışlar etkili olacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü açıkladı! Birçok ilde şiddetli yağışlar etkili olacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 14 kentte kuvvetli yağışların etkili olacağını ifade ederken yetkililer ise ani sel ve su baskınına karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiği hususunda uyarılarda bulundu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü açıkladı! Birçok ilde şiddetli yağışlar etkili olacak!

Turuncu ve sarı kotlu uyarıda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü 14 kentte kuvvetli yağışların etkili olacağını ifade etti.

ORDU

Bunun ile birlikte yetkililer ise yağışların ardından ani sel su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiğini ifade etti.

RİZE​​​​​​​

SARI VE TURUNCU KODLU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ağrı ve Amasya'da sarı kodlu uyarıda bulundu. Bunun ile birlikte Ardahan ve Artvin'de de yağışların etkili olacağını ifade eden Meteoroloji Genel Müdürlüğü Artvin'de turuncu kodlu uyarıda bulundu.

Çorum'da da şiddetli yağışların etkili olacağına yönelik açıklamalarda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü Erzurum ve Giresun'da da yine yağışların kendini göstereceğini söyledi.

SAMSUN​​​​​​​

YAĞIŞLAR ETKİLİ OLACAK

Yağışların etkili olacağı iller arasında Iğdır ve Kars'ta bulunuyor. Ordu turuncu kodlu uyarı ile uyarılırken Rize'de de Meteoroloji Genel Müdürlüğü turuncu kodlu uyarıda bulundu.

Bunun ile birlikte Samsun ve Tokat'ta da yağışların etkili olacağı ifade edilirken Trabzon'da da bu hafta yağış uyarısı yapıldı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Araç sahiplerine duyuruldu! Trafik sigortalarına yüzde 40 zam beklentisi

Araç sahiplerine duyuruldu! Trafik sigortalarına yüzde 40 zam beklentisi