ANASAYFA Gündem Meteoroloji'den Ankara da dahil 47 il için 'kar yağışı' uyarısı!

Meteoroloji'den Ankara da dahil 47 il için 'kar yağışı' uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), haftalık hava durumu tahmin raporunu yayınladı. Buna göre; bugün gece saatlerinde başlayacak olan kar yağışı hafta sonu ve salı gününe kadar İstanbul ve Ankara dahil 47 ilde etkili olacak.
Meteoroloji'den Ankara da dahil 47 il için 'kar yağışı' uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), haftalık hava durumu tahmin raporunu paylaştı. Ankara ve İstanbul'un dahil olduğu 47 ile uyarılar peş peşe geldi.

BUGÜN FIRTINA ETKİLİ OLACAK

Buna göre; bugün Batı Karadeniz'in doğusunda (Kocaeli- Sinop arasında) ilk saatlerden itibaren batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına bekleniyor. Fırtınanın yarın öğle saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

12 İLE SAĞANAK UYARISI

Öte yandan bugün; İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Yalova da dahil 12 ilde ise sağanak yağış bekleniyor. Aralarında Ankara, Kırıkkale ve Bolu'nun bulunduğu 34 ilde ise kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji'den kritik uyarı! İstanbul ve Ankara dahil 47 il kar yağışının etkisi altına girecek

47 İLE KAR UYARISI

Cuma günü başlayan kar yağışı cumartesi ve pazar günü de etkisini sürdürecek. Rapora göre, aralarında İstanbul ve Ankara'nın da olduğu 47 ilde kar yağışının etkili olacak. Ayrıca İstanbul'da salı günü de kar yağışı görülecek.

Kar yağışı beklenen diğer illerse şöyle;

Kars, Erzurum, Ardahan, Gümüşhane, Bayburt, Bitlis, Muş, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı, Iğdır, Tunceli, Bolu, Karabük, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Karaman, Çorum, Amasya, Tokat, Niğde, Kayseri, Sivas, Malatya, Elazığ, Bingöl, Çankırı, Amasya, Konya, Kocaeli, Yozgat, Bursa, Kastamonu, Balıkesir, Sakarya, Bilecik, Burdur, Isparta, Kütahya, Eskişehir, Uşak, Afyonkarahisar,

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Başkent'te çekicinin taşıdığı kamyon köprüye takıldı

Başkent'te çekicinin taşıdığı kamyon köprüye takıldı