ANASAYFA Gündem Meteoroloji'den birçok il için kuvvetli sağanak uyarısı! Ankara'da hava durumu nasıl?

Meteoroloji'den birçok il için kuvvetli sağanak uyarısı! Ankara'da hava durumu nasıl?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı son açıklamada bir çok il için kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Meteoroloji, İstanbul ve Ankara'nın da aralarında olduğu 44 ilde sağanak yağış beklendiğini belirtti. Peki, bugün hava nasıl olacak?
Meteoroloji'den birçok il için kuvvetli sağanak uyarısı! Ankara'da hava durumu nasıl?

Meteorolojiden 44 şehir için sağanak yağış, sel ve su baskını uyarısı geldi. Haftalık hava durumu tahmini raporunu sosyal medya hesabından yayımlayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, “Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının batı bölgelerden başlayarak azalacağı, kuzey iç ve batı kesimlerde mevsim normalleri altına düşeceği tahmin ediliyor” ifadelerini kullandı.

Sel ve su baskını uyarısı

Meteoroloji'nin resmi sitesinde ise art arda yağış uyarısında bulunuldu. Çanakkale ve Trakya’ya dikkat çekilen açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren Trakya ile Çanakkale çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi."Sabah saatlerinde başlayacak"
Batı Karadeniz için yapılan açıklamada ise, “Bölgede beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu çevrelerinde 17.10.2021 Pazar sabah saatlerinden itibaren 18.10.2021 Pazartesi sabah saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Sel, su baskını, yıldırım, yerel kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadeleri kullanıldı.

Sağanak yağış beklenen iller 

İstanbul, Ankara, Erzincan, Tekirdağ, Giresun, Ardahan, Zonguldak, Artvin, Rize, Bayburt, Gümüşhane, Trabzon,  Ordu, Tokat, Samsun, Sakarya, Kütahya, Amasya, Çorum, Kilis, Hatay, Osmaniye, Adana, Sinop, Yozgat, Bursa, Çankırı, Kırıkkale, Bartın, Karabük, Bolu, Düzce,  Bilecik, Eskişehir, Kocaeli, Yalova, Uşak, İzmir, Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Kastamonu Kırklareli ve Manisa

Marmara hava durumu

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.EDİRNE 12°C, 17°C.. Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerine kadar aralıklı sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
İSTANBUL 14°C, 17°C... Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı
KOCAELİ 15°C, 18°C... Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı
TEKİRDAĞ 13°C, 17°C... Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerine kadar aralıklı sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

Ege hava durumu

Parçalı ve çok bulutlu, bugün kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR 7°C, 16°C... Parçalı bulutlu
DENİZLİ 12°C, 22°C...  Parçalı ve çok bulutlu
İZMİR 16°C, 23°C... Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
MUĞLA 8°C, 21°C... Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Akdeniz bölgesinde hava durumu
Parçalı ve çok bulutlu.ADANA 15°C, 29°C... Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ANTALYA 18°C, 24°C... Parçalı ve çok bulutlu, pazar günü doğu kesimleri yerel aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ISPARTA 7°C, 20°C... Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
MERSİN 16°C, 27°C... Parçalı bulutlu

İç Anadolu hava durumu

Parçalı ve çok bulutlu, Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 10°C, 19°C... Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı
ESKİŞEHİR 9°C, 16°C... Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı
KAYSERİ 5°C, 21°C... Parçalı bulutlu
KONYA 9°C, 20°C... Parçalı bulutlu

Karadeniz hava durumu

Karadeniz'de parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. BOLU 9°C, 15°C... Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
KASTAMONU 9°C, 15°C... Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
ZONGULDAK 15°C, 17°C... Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
RİZE 16°C, 21°C... Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların il genelinde kuvvetli olması bekleniyor.
TOKAT 11°C, 21°C... Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
TRABZON 17°C, 21°C... Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların il genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

Doğu Anadolu hava durumu

Parçalı, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AĞRI 5°C, 22°C... Parçalı ve çok bulutlu
ERZURUM 4°C, 20°C... Parçalı ve çok bulutlu
MALATYA 9°C, 24°C... Parçalı bulutlu
VAN 6°C, 21°C... Parçalı bulutlu

Güneydoğu Anadolu hava durumu

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 12°C, 26°C... Parçalı ve az bulutlu
GAZİANTEP 13°C, 23°C... Parçalı ve az bulutlu
MARDİN 17°C, 23°C... Parçalı ve az bulutlu
ŞANLIURFA 16°C, 27°C... Parçalı ve az bulutlu

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Damla Ersubaşı ve Mustafa Can Keser ikilisi ilişkilerine bir şans daha verdi!

Damla Ersubaşı ve Mustafa Can Keser ikilisi ilişkilerine bir şans daha verdi!