ANASAYFA Gündem Meteoroloji'den yağış ve sıcak hava uyarısı! Ankara'da hava nasıl olacak?

Meteoroloji'den yağış ve sıcak hava uyarısı! Ankara'da hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü(MGM), bölge bölge vatandaşları sıcak hava ve sağanak yağış konusunda uyardı. Ankara'da hava durumu...
Meteoroloji'den yağış ve sıcak hava uyarısı! Ankara'da hava nasıl olacak?

Meteoroloji'den yağış ve sıcak hava uyarısı! Ankara'da hava nasıl olacak?- Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) yurt geneli için son verilerini yayımladı. MGM, yurt genelinde etkili olan sıcak havalar etkisini sürdürürken 3 Temmuz tarihi için yeni bir uyarıya yer verdi.

Yağışların bazı bölgelerde devam edeceğini belirten MGM, yaz sıcaklarına karşı da vatandaşları uyardı.

YAĞIŞLAR BAZI BÖLGELERDE DEVAM EDECEK

MGM'nin son verilerine göre ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ise yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Ankara da dahil diğer yerler ise az bulutlu ve açık geçeceği belirtildi.

BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU

İÇ ANADOLU

İç Anadolu Bölgesi'nin az bulutlu ve açık, kuzeybatı kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, Çankırı çevrelerinin öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 34°C

Başkent Ankara'da ise havanın parçalı ve az bulutlu olması bekleniyor.

MARMARA

Marmara Bölgesi'nin parçalı ve çok bulutlu, batı kesimleri ile Bilecik çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

EGE

Ege Bölgesi'nin az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Kütahya çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

AKDENİZ

Akdeniz Bölgesi'nin az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, Toroslar kesiminin öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Batı Karadeniz Bölgesi'nin de az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Karadeniz'in orta ve doğu kesimlerinin ise parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Doğu Anadolu Bölgesi'nin ise az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, Kars ve Ardahan çevrelerinin öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Son olarak Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ise havalar az bulutlu ve açık geçecek

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Kurban Bayramı tatilinde Ankara'nın parklarına yoğun ilgi gösterildi!

Kurban Bayramı tatilinde Ankara'nın parklarına yoğun ilgi gösterildi!