ANASAYFA Gündem MSB'den üst üste acı haberler!

MSB'den üst üste acı haberler!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde görev yapan Piyade Uzman Çavuş Ömür Ertuğrul Sarı'nın terör örgütü ile girilen çatışmada şehit düştüğünü duyurdu.
MSB'den üst üste acı haberler!

Hakkari Yüksekova'da Piyade Uzman Çavuş olarak görev yapan Ömür Ertuğrul Sarı (27), Pence Kilit operasyonunda çıkan silahlı çatışmada şehit oldu.

Başiskele Kullar Yakacık Mahallesi'nde ikamet eden Bayram Sarı ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde güvenlik görevlisi olarak çalışan Gül Sarı çiftinin 2 çocuğundan biri olan Ömür Ertuğrul Sarı'nın acı haberi sabah saatlerinde ailesine ulaştı.

Sarı'nın cenazesinin Kullar Merkez Camiinde ikindi namazına müteakip kılınanacak cenaze namazının ardından Kullar Mezarlığında toprağa verileceği öğrenildi.

Yakın arkadaşından duygusal paylaşım

Şehit Uzman Çavuş Ömür Ertuğrul Sarı’nın yakın arkadaşı Ömer Faruk Özkanlı’dan duygulandıran bir paylaşım geldi. Özkanlı, Uzman Çavuş Sarı’nın nasıl şehit olmayı istediğini şu cümlelerle paylaştı:

"Geçen sene izine geldiğinde ayak üstü sohbet ettik, gülerek Ömer abi ülkücü oldum ben dedi , rabbim seni gülerek karşılasın peygamber efendimize komşu eylesin inşallah. Ertuğrul neden asker olarak kaldın kardeşim dedim, bu hainlere karşı asker olma fırsatını değerlendirdim abi dedi. Gönlü vatan sevgisiyle atan belki bu vatan için şehit oluruz diyen adam. Ömür Ertuğrul sarı ruhun şad mekanın cennet olsun kardeşim”

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Zehra Güneş'in sevgilisi doğum gününde aşka geldi!

Zehra Güneş'in sevgilisi doğum gününde aşka geldi!