ANASAYFA Gündem Naci Görür kimsenin düşünmediği şeyi açıkladı! O il 700 km'lik aktif fay üzerinde duruyor

Naci Görür kimsenin düşünmediği şeyi açıkladı! O il 700 km'lik aktif fay üzerinde duruyor

Depremin etkileri aylar geçmesine rağmen devam ederken üstelik hala Türkiye'de farklı illerde yaşanan artçı depremler deprem korkusunun daha da tetiklenmesine neden oldu.
yazar
Haber Merkezi
Naci Görür kimsenin düşünmediği şeyi açıkladı! O il 700 km'lik aktif fay üzerinde duruyor

Türkiye'nin o ili için korkutan açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Naci Görür şehrin aktif fay hattı üzerinde olduğunu vurguladı. Gazeteci Fatih Altaylı'nın Youtube kanalına konuk olan Prof. Dr. Naci Görür, depremle ilgili dikkat çeken, önemli bilgiler verdi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden 10 ilin etkilenmesi ve 50 binin üzerinde vatandaşımızın hayatını kaybetmesini ardından yüreklerde hiç kapanmayacak yaralar açılmıştı. Depremin etkileri aylar geçmesine rağmen devam ederken üstelik hala Türkiye'de farklı illerde yaşanan artçı depremler deprem korkusunun daha da tetiklenmesine neden oldu.

CANLI FAYIN ÜZERİNDE DURUYOR!

Depremin meydana gelmesinin ardından gözler olası İstanbul depremine çevrilirken Naci Görür hiç beklenmedik bir açıklamada bulundu. Kayseri ile ilgili konuşan Görür, şehrin aktif fay üzerinde olduğunu dile getirdi.

naci-gorur.jpeg

6 Şubat tarihinde meydana gelen depremden Kayseri ili de etkilenirken yıkılma olmasa da birçok evin duvarı çatlamıştı. Kayseri ile ilgili konuşan Görür, şehrin aktif fay üzerinde olduğunu dile getiren Görür şunları söyledi;

"Kayseri'de iki deprem oldu. Kimileri çıkıyor bunu da yanlış yorumluyorlar. Bizim Kayseri'de, başka yerde şu büyüklükte deprem olmaz. 7 olmaz... Kayseri canlı fayın üstünde oturuyor. Üzerindeki fayın uzunluğu 700 km. Yani neye göre olmaz? Bu tehlikeli. Bilmiyorsan konuşmayacaksın. Çünkü bir fayı düşünün. O fay, depremi ne zaman oluşturur? Tekerrür periyodu dolarsa. Mesela Kuzey Anadolu'da bu 200-250 senede doluyor."

Kayseri'nin canlı fayın üzerinde durduğunu belirten Görür ayın uzunluğunun 700 km. olduğunu belirtti.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *