ANASAYFA Gündem ÖSYM KPSS sonuçlarını açıkladı mı?

ÖSYM KPSS sonuçlarını açıkladı mı?

Yüz binlerce memur adayı sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi heyecanla bekliyor. Peki ÖSYM KPSS sonuçlarını açıkladı mı? 2022 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 KPSS sonuçları ne zaman açıklanmıştı?
ÖSYM KPSS sonuçlarını açıkladı mı?

Kpss açıklandı mı? ÖSYM takviminde, 2022 Lisans KPSS sonuçlarının 21 Ekim Cuma günü açıklanacağı yer alıyor. Sınava giren binlerce aday sonuçların açıklanacağı saati heyecanla bekliyor. Memur adayları KPSS açıklandı mı? Merak ediyor. KPSS'nin bugün açıklanması bekleniyordu. Peki, KPSS lisans sonuçları açıklandı mı? İşte detaylar...

KPSS AÇIKLANDI MI?

KPSS sonuçları henüz açıklanmadı. ÖSYM takvimine göre 21 Ekim'de yani bugün açıklanması beklenen sınavın sonuçları açıklandığında haberimiz güncellenecektedir. Haberimizin detaylarından ÖSYM sonuç ekranına ulaşabilirsiniz.

KPSS SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

ÖSYM takviminde, 2022 Lisans KPSS sonuçlarının 21 Ekim Cuma günü açıklanacağı yer alıyor. Saatle ilgili herhangi bir açıklama yer almamaktadır.

2021 KPSS SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANDI?

2021 KPSS sonuçları adayların erişimine 16 Eylül 2021 tarihinde saat 09.15'ten itibaren açılmıştır.

KPSS SONUÇLARI NASIL VE NEREDEN ÖĞRENİLİR?

KPSS lisans, ön lisans, Alan Bilgisi ve ÖABT sınav sonuçları her yıl olduğu gibi bu senede ÖSYM sonuç açıklama sistemi üzerinden duyurulacak. Adaylar, KPSS sonuçlarına T.C. kimlik numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden erişebilecek. Sisteme giriş yapan adaylar yukarı bölümde bulunan " Sonuç yılı ve Sonuç grubunu" seçerek güncel olarak duyurulan sonuçları görüntüleyebilirler.

Adaylar, sonuçların açıklamasıyla beraber; alınan puan, doğru veya yanlış cevap sayılarını öğrenebilecek.

2022 KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2022 KPSS Lisans sınavı sonuçları 21 Ekim 2022 tarihinde adayların erişimine açılacak.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Pelkas, Hull City'den ayrılıyor

Pelkas, Hull City'den ayrılıyor