ÖSYM Sonuçları 'ÖSYM Mobil' İle Artık Cepte

ÖSYM Sonuçları 'ÖSYM Mobil' İle Artık Cepte
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, ‘ÖSYM Mobil’ uygulaması ile adayların sınav sonuçlarına mobil cihazlardan kolaylıkla ulaşabileceklerini bildirdi.
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, ‘ÖSYM Mobil’ uygulaması ile adayların sınav sonuçlarına mobil cihazlardan kolaylıkla ulaşabileceklerini bildirdi.

Sınav sonuçlarına ulaşım ile ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Ömer Demir, ‘ÖSYM Mobil’ uygulamasının Android Market ve App Store’da hazırlandığını belirterek, uygulama ile adayların sınav sonuçlarına mobil cihazlarından kolaylıkla ulaşabileceklerini söyledi.

Ömer Demir, konuyla ilgili açıklamasında şu bilgileri verdi: "Mobil uygulama ile adaylar programı indirip bir kez güncelleme yaptıktan sonra, sonuçlar otomatik olarak cihazlarına bildirim olarak gelecek. Uygulama 3 ana ekrandan oluşmakta. Adaylar, TC Kimlik/YU numaraları ve Aday İşlemleri Sistemi’nde (AİS) tanımlı şifreleri ile sisteme giriş yapabilecek. Sisteme giriş yapıldıktan sonra, ‘sınav liste’ ekranında, AİS sisteminde sonuç bilgisi bulunan adaya ait tüm sınavlar, sonuç açıklama tarihine bakılarak listelenecek. Adaylar aynı zamanda ‘sınav liste’ ekranından güncelleme butonunu kullanarak AİS sisteminden sınav listesini güncelleyebilecektir. Sınav sonuç ekranından da adaylar sınav sonuç bilgilerine ulaşabilecek. Sonucu açıklanan yeni bir sınav olduğu takdirde, adayların sınav sonuçları, ÖSYM Mobil uygulamasını kurmuş ve sisteme giriş yapmış oldukları tüm cihazlara otomatik bildirim olarak yollanacak. Bu bildirim ile aday, ilgili sınav ve yerleştirme sonucunu görüntüleyebilecek. Uygulamanın ilk versiyonu 'Mobil Sonuç’ uygulaması olup sonraki versiyonlarda ise ‘Duyurular’ ve ‘Bilgi Güncellemesi’ imkanı sağlanacak. İlk uygulama başlatıldığında adaylar, sistemde var olan sınav sonuçlarını toplu olarak görebilecekler ve ilk gelen sınav/yerleştirme sonuçlarını bu uygulamadan alabilecekler.”            

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.