ANASAYFA Gündem Paravan operasyonunda 237 gözaltı!

Paravan operasyonunda 237 gözaltı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 47 ilde düzenlenen Paravan operasyonu kapsamında 237 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.
Paravan operasyonunda 237 gözaltı!

Mali Suç Örgütlerine yönelik İl Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatları ve Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Başkanlığı koordinesinde yürütülen Paravan operasyonu kapsamında 237 şahıs gözaltına alındı.

47-ilde-paravan-operasyonu-237-kisi-gozaltinda-16022665-2461-m.jpg

47 İLDEN 237 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI


Yaklaşık 6 aylık bir planlı çalışma neticesinde 47 ilde düzenlenen operasyon kapsamında; nitelikli dolandırıcılık, Resmi ve Özel Belgede Sahtecilik, Parada Sahtecilik, İhaleye Fesat Karıştırma, Vergi Usul Kanununa Muhalefet, Sınav Usulsüzlükleri (6114 SKM), Tefecilik (Klasik ve Pos Tefeciliği) Suçlarını işledikleri tespit edilen 490 hedef şahsa yönelik, Mali Suçlar kapsamında 237 şahıs yakalanarak gözaltına alınırken, şüphelilerin ikamet ve işyerlerinde yapılan aramalarda, 3 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet şarjör, 102 adet fişek, 9 adet farklı şahıslar adına düzenlenmiş engelli sağlık raporu, çok sayıda sahte olduğu değerlendirilen altın ve ziynet eşyası, ayrıca çeşitli dokümanlar ele geçirildi.

BAKAN YERLİKAYA: DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN MENFAATLERİ ÖNCELİĞİMİZDİR

47-ilde-paravan-operasyonu-237-kisi-gozaltinda-16022665-2061-m.jpg
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Mali Suç Örgütlerine yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığımızın koordinesinde, 6 aydır yürütülen planlı çalışmalar neticesinde 47 ilimizde, 490 hedef şahsa yönelik Paravan Operasyonu düzenlendi. Şu ana kadar 237 şahıs gözaltına alındı. Operasyon devam ediyor… Devletimizin ve milletimizin menfaatleri önceliğimizdir. Operasyonda görev alan bütün kahramanlarımızı tebrik ediyorum. Suç ve suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam edecek." ifadelerini kullandı.

Gözaltına alınan 237 şahısın emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara'da kurban çadırları kurulmaya başladı!

Ankara'da kurban çadırları kurulmaya başladı!