ANASAYFA Gündem Sıfır ve 2. el otomobil fiyatları artıyor! Bakanlık resmen harekete geçti

Sıfır ve 2. el otomobil fiyatları artıyor! Bakanlık resmen harekete geçti

Alınan bilgiler neticesinde araba alma planı yapanlar sıfır ve 2. el araba fiyatlarını yakından takip etmeye devam ederken fiyatların bir hayli artması da gündemde..
Sıfır ve 2. el otomobil fiyatları artıyor! Bakanlık resmen harekete geçti

Araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar sıfır ve 2. el araba fiyatlarını araştırmaya devam ediyor. Bunun ile birlikte otomobil piyasasında arz talep ve fiyat dengesini bozduğu yönünde eleştiriler yapılsa da Ticaret Bakanlığı bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımında bulundu.

Araç Segmentleri 2020: Hangi Segment Size Göre? | Otoshops

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, araba sektörü temsilcileri ile sıfır ve 2. el otomobil fiyatlarındaki hareketi görüşeceğini aktardı. Böylelikle Ticaret Bakanı Ömer Bolat, göreve geldikten sonra ilk sektör toplantısını otomobil sektörünün temsilcileri ile bir araya gelerek yapacak.

ARAÇ FİYATLARI REKOR KIRDI

Araç fiyatları günden güne artmaya devam ediyor. Bunun ile birlikte Kurban Bayramı'na az bir süre kala araç fiyatlarının artacağı yönünde bilgi paylaşımı gündeme geldi.

Sıfır ve ikinci el araç fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Haftalık yükseliyor, şu anda en düşük fiyatlı araba... - Ekonomi Haberleri

Dolar ve altın kurunda yaşanan hareketliliğin araç piyasalarını etkileyeceği de uzmanlar tarafından açıklanırken, kurban bayramının hemen ardından özellikle ikinci el araç fiyatlarının artacağı da ifade ediliyor. Araç fiyatlarında hareketlilik devam ederken gözler ise şimdi Ticaret Bakanlığı tarafından yapılacak olan toplantıya çevrildi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
2023 AYT sınavı nasıldı? Adaylar sınavı zor mu buldu, kolay mı buldu?

2023 AYT sınavı nasıldı? Adaylar sınavı zor mu buldu, kolay mı buldu?