ANASAYFA Gündem THY Emlak Konut Arnavutköy kura çekilişi ne zaman?

THY Emlak Konut Arnavutköy kura çekilişi ne zaman?

Ülkemizde artan konut fiyatları nedeniyle vatandaşlar, uygun fiyatlı konut projelerini takip etmeye devam ediyor. Açıklanan THY Emlak Konut Arnavutköy projesi kura çekilişinin ne zaman yapılacağı da merak konusu oldu.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
THY Emlak Konut Arnavutköy kura çekilişi ne zaman?

THY Emlak Konut Arnavutköy kura çekilişi ne zaman? - Türkiye'de konut fiyatlarındaki artışlar devam ederken devlet eliyle çeşitli projeler hayata geçirildi. Türk Hava Yolları (THY) Emlak Konut Arnavutköy projesinin duyurulmasının ardından hak sahiplerinin de kura yöntemi ile belirleneceği kaydedildi. Kura çekilişinin ne zaman yapılacağı merak edilirken başvuru süreci 2 Haziran'da tamamlanan Emlak Konut THY Arnavutköy Yenişehir evleri projesi hakkında merak edilenleri derledik.

İstanbul'da bir ev sahibi olma hayaliyle başvurularını gerçekleştirenler, "THY Emlak Konut projesi kura sonuçları ne zaman açıklanacak, kura çekimi ne zaman?" sorularına yanıt aramaya başladı.

THY EMLAK KONUT ANAVUTKÖY KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

THY Emlak Konut Arnavutköy Yenişehir Evleri için kura tarihi henüz belli olmadı. Başvuruların sona ermesinin ardından kura çekilişi tarihinin resmi internet sitesi üzerinden duyurulması bekleniyor.

THY EMLAK KONUT PROJESİ ÖDEME PLANI

THY Emlak Konut Arnavutköy Yenişehir Evleri projesinin katılım şartlarını sağlayan başvuru sahipleri, projeden ev almaya hak kazandığı taktirde yüzde 20 peşinat, 120 ay vade ve 7 bin 500 liradan başlayan taksitlerle ev sahibi olabilecek.

thy-emlak-konut-arnavutkoy-kura-cekilisi-ne-zaman.jpg

  • İlk yıl için taksit ödemesi 1+1 daire için; 7.500 TL,
  • 2+1 daire için 10.000 TL,
  • 3+1 daireler için de 15.000 TL olarak belirlendi.

Proje toplam konut sayısı üzerinden engelli vatandaşlara yüzde 5, şehit ve gazi yakınlarına yüzde 5, gençlere yüzde 20 kontenjan ayrılacak.

Mücbir sebepler hariç 5 sene boyunca satış gerçekleşmeyecek.

Ödemeler Emlak Konut ödeme sistemiyle Emlak Konut'a yapılacak.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *