ANASAYFA Gündem Ticaret Bakanlığı bayram öncesi fahiş fiyata izin verilmeyeceğini duyurdu!

Ticaret Bakanlığı bayram öncesi fahiş fiyata izin verilmeyeceğini duyurdu!

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Ticaret Bakanlığı, fahiş fiyat artışına izin verilmeyeceğinin altı çizdi.
Ticaret Bakanlığı bayram öncesi fahiş fiyata izin verilmeyeceğini duyurdu!

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala yurt içinde çeşitli denetimler ve hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. 81 ilde Kurban Bayramı telaşı ve heyecanı yaşanırken Ticaret Bakanlığı'ndan da flaş bir açıklama geldi.

Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada fahiş fiyat artışına izin verilmeyeceğinin altı çizildi.

Vatandaşların bayram öncesinde mağduriyet yaşamaması için tedbirlerin en üst düzeye çıktığını belirlen Ticaret Bakanlığı,

"Ülkemizde milli manevi değerlerimizin, ortak sevincimizin, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının en üst düzeyde yaşandığı bayram dönemlerinde de vatandaşlarımızın huzuru ve refahı için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı gibi ülke ekonomisine artan üretim ve satışlar anlamında büyük bir hareketlilik getirmekte, ülke ekonomisinin canlanmasına büyümesine katkılar yapmaktadır. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi yapılan alışverişlerde kurbanlık, kıyafet, gıda, turizm, ulaşım, konaklama, gastronomi gibi geniş sektör yelpazesiyle üretici, tedarikçi ve tüketici üçgeninde ekonomimize büyük bir katma değer sağlamaktadır. Bu ekonomik faaliyetler gerçekleştirilirken, özellikle vatandaşlarımız tarafından ihtiyaçların belirlenerek alışverişe çıkılması, farklı markalar ve ebatlardaki ürünlerde kıyaslamaya da imkan veren birim fiyatların etiketlerde olup olmadığına bakılması, ayrıca etiket fiyatı ile kasa fiyatlarının aynı olup olmadığına dikkat edilmesi tüketici hak ve menfaatleri açısından önem arz etmektedir.


"FAHİŞ FİYAT ARTIŞI İLE MÜCADELEMİZİ KARARLILIKLA SÜRDÜRECEĞİZ"


Ticaret Bakanlığı olarak, vatandaşlarımızın taleplerini artırdığı bayram öncesi dönemde de tüm sektörler nezdinde fahiş fiyat artışlarıyla mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamasına izin vermemek adına Bakanlığımız denetim birimleri 81 ilimizde denetimlerini aralıksız sürdürmeye devam edecek ve Bakanlığımıza ulaşan şikayetler yakinen takip edilecektir. Öncelikli amacımız, tüm vatandaşlarımızın haklarını ve refahını korumaktır. Bu sebeple piyasada arz ve talep dengesini bozucu faaliyetlere karşı mücadelemiz ve takibimiz daima titizlikle sürecektir. Bu doğrultuda, halkımızın mağduriyetine neden olan kişilere ilişkin her türlü idari yaptırım kararlılıkla uygulanacaktır." ifadelerini kullandı.

Öte yandan yurt genelinde Kurban Bayramı 28 Haziran - 1Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara Yenimahalle ilçesindeki semt pazarları nerelerde, hangi günlerde kuruluyor?

Ankara Yenimahalle ilçesindeki semt pazarları nerelerde, hangi günlerde kuruluyor?