ANASAYFA Gündem Ticaret Bakanlığı otomotiv sektöründe fahiş fiyat artışının önüne geçiyor!

Ticaret Bakanlığı otomotiv sektöründe fahiş fiyat artışının önüne geçiyor!

Otomatik sektöründe yaşanan aşırı ve fahiş fiyat artışı ile birlikte stokçuluk ve bazı haksız ticari uygulamalarla mücadele sağlandığına yönelik açıklama Ticaret Bakanlığı tarafından yapıldı.
Ticaret Bakanlığı otomotiv sektöründe fahiş fiyat artışının önüne geçiyor!

Ticaret Bakanlığı tarafından otomotiv sektöründe yaşanan aşırı ve fahiş fiyat artışı başta olmak üzere stokçuluk ve bazı haksız ticari uygulamalar ile mücadelede fayda sağlandığı değerlendirilen 6 ay 6 bin kilometre kısıtlamasına yönelik açıklamalar yapıldı.

Bunun ile birlikte kısıtlamaya ilişkin düzenlemenin uygulama süresinin 1 Ocak 2024 tarihine kadar 6 ay süre ile uzatıldığı da ifade edildi.

Ticaret Bakanlığı, otomatik sektöründe son birkaç yıldır arz talep dengesine aykırı cereyan eden fahiş fiyat oluşumlarının ve ticari haksız uygulamalarının önüne geçmek için çalışmalar yaptıklarını da ifade etti. Bunun ile birlikte otomatik sektörünün yetkili kuruluşları olan otomatik üreticileri başta olmak üzere yetkili bayiler ve oto galeri temsilcileri ile bakanlıkta 19 Haziran'da kapsamlı görüşmeler de yapılmıştı.

Fahiş fiyatların ortadan kaldırılmasına yönelik sıkı tedbirlerin devam edileceği vurgulandı. İnternet ortamında verilen ikinci el motorlu kara taşıtı ilanlarındaki fahiş fiyatların ortadan kaldırılmasına yönelik gerekli tedbirler de alındı.

Bu kapsamda pazarlama ve satış kısıtlamalarına aykırı işlem tesis edenlere 35 milyon lira ceza uygulanacağı da anımsatıldı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara Altındağ ilçesindeki semt pazarları nerelerde, hangi günlerde kuruluyor?

Ankara Altındağ ilçesindeki semt pazarları nerelerde, hangi günlerde kuruluyor?