ANASAYFA Gündem Türkiye Büyük Millet Meclisi yoğun mesai haftasına giriyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi yoğun mesai haftasına giriyor

Alınan bilgiler neticesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni Kurban Bayramı öncesinde yoğun bir mesai bekliyor. Ve işte haberin tüm detayları..
Türkiye Büyük Millet Meclisi yoğun mesai haftasına giriyor

Bilindiği üzere milyonlarca memur ve emeklinin gözü maaş zammı nedeni ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde olacak. Bundan dolayı AK Parti'de yürütme çalışmalarının tamamlanarak teklifin bu hafta komisyona gelmesi de bekleniyor.

Ayrıca memurlara verilecek olan refah payından emekli maaşlarına yapılacak olan zamma kadar birçok konu bu hafta meclisin gündeminde olacak.

BİRÇOK DÜZENLEME MECLİS'TE ELE ALINACAK

Milyonları ilgilendiren düzenlemeler Kurban Bayramı öncesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde ele alınacak. Kamu çalışanlarının maaşlarına uygulanacak olan refah payı da yine Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde görüşülecek olan konular arasında yer alıyor.

SSK ve bağ-kur emeklilerinin taban maaşlarına yapılacak iyileştirme de bu hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından değerlendirilecek. Mecliste salı ve çarşamba günü grup toplantılarının yapılacağı da açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28. dönemin ilk grup toplantısında kürsüde olacak. Mecliste geçen hafta Divan belirlendi. Komisyonlar arasında seçim yapılırken çarşamba günü ise Avrupa Birliği Uyum Komisyonu başta olmak üzere birçok komisyon 28. dönem 1. devrede görev yaparak bağımsız milletvekillerinin isimlerini okuyup oya sunacak.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Depremzelere kira yardımı! Ödemeler bayramdan önce yapılacak

Depremzelere kira yardımı! Ödemeler bayramdan önce yapılacak