ANASAYFA Gündem Türkiye, Finlandiya ve İsveç'ten Daimi Ortak Mekanizma toplantısı

Türkiye, Finlandiya ve İsveç'ten Daimi Ortak Mekanizma toplantısı

Alınan bilgiler neticesinde Türkiye, Finlandiya, İsveç ve NATO heyetlerinin yer aldığı üçlü mütabakat bugün Ankara'da bir araya geldi. Toplantının detayları da belli oldu.
Türkiye, Finlandiya ve İsveç'ten Daimi Ortak Mekanizma toplantısı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç'ın ev sahipliğinde bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Türkiye, Finlandiya, İsveç ve NATO heyetleri bir araya geldi. Bunun ile birlikte toplantıya NATO Heyeti Başkanı olarak NATO Genel Sekreter Kabine Şefi Stian Jenssen katılırken İsveç heyeti olarak ise İsveç Dışişleri Bakanlığı Devlet Sekreteri Büyükelçi Jan Knutsson katıldı. Ayrıca Finlandiya Heyeti Başkanı olarak da Finlandiya Dışişleri Bakanlığı Daimi Devlet Sekreteri Jukka Salovaar toplantıda bulunan isimler arasında yer aldı.

İSVEÇ'İN ÜYELİK SÜRECİ

Alınan bilgiler neticesinde Ankara'da yapılan Daimi Ortak Mekanizmanın 4. toplantısında İsveç'in üyelik sürecinin masaya yatırıldığı da ifade ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İsveç'in terör örgütlerine karşı kırmızı çizgi çekmesi gerektiğini ifade etmişti.

Finlandiya'nın NATO'ya üye olmasının ardından ise şimdi gözler İsveç'e çevrilirken Türkiye'nin kararı da merak söz konusu oldu. Türkiye İsveç'in terör propagandasına izin vermemesi gerektiğini ifade ederken aynı zamanda teröre karşı da yasal sınırların çizilmesi gerektiğini söylüyor. Yaklaşık 3 saat süren toplantının son bulması ile birlikte henüz açıklama ise yapılmadı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara Kahramankazan'da çocuklar için kermes yapıldı

Ankara Kahramankazan'da çocuklar için kermes yapıldı