ANASAYFA Gündem Yeni büyükelçiler görevlerine atandı! Dışişleri Bakanı Fidan açıkladı

Yeni büyükelçiler görevlerine atandı! Dışişleri Bakanı Fidan açıkladı

Alınan bilgiler neticesinde Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, bazı büyükelçiliklerin yeni büyükelçilikler ve daimi temsilcilikler görevini tebliğ ettiğini sözlerine ekledi ve işte haberin tüm detayları..
Yeni büyükelçiler görevlerine atandı! Dışişleri Bakanı Fidan açıkladı

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan bazı büyükelçiliklerin yeni büyükelçilik ve daimi temsilcilik görevlerini tebliğ ettiğini Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği görevi Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü ve Enformasyon Genel Müdürü Tanju Bilgiç'e verildiğini de ifade etti.

Bunun ile birlikte açıklamalarına devam eden Dışişleri Bakanı Hakan Fidan 2015 yılında Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı olarak göreve başlayan 2019 yılından bugüne Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve şubat 2022 yılından bu yana Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürüten Doçent Doktor Mücahit Küçükyılmaz'ın Türkiye'nin Cezayir Büyükelçisi olarak görevlendirildiğini de ifade etti. Fidan, Paris Büyükelçiliğine Türkiye'nin Bratislava Büyükelçisi Yunus Demirel'in geldiğini söyledi.

Dışişleri Bakanı Fidan, Varşova Büyükelçiliğİne Rauf Alp Denktaş'ın atandığını bunun ile birlikte Asuncion Büyükelçiliğine Yavuz Kül, Fas Büyükelçiliğine ise Mustafa İlker Kılıç tebliğ edildi.

Kiev büyükelçiliğine Mustafa Levent Bilgen atanırken Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı nezdindeki Daimi temsilciliğe Güvenlik İşleri Genel Müdürü Büyükelçi Nevzat Uyanık, Madrid Büyükelçiliğine Nükhet Küçükel Ezberci atandı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Çankaya Belediyesi duyurdu! Bademlidere Cumhuriyet Parkı açılıyor

Çankaya Belediyesi duyurdu! Bademlidere Cumhuriyet Parkı açılıyor