ANASAYFA Gündem YKS için geri sayım başladı. Yarın düzenlenecek!

YKS için geri sayım başladı. Yarın düzenlenecek!

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen Yüksek Öğretim Kurumları Sınavının ilk oturumu yarın yapılacak. İşte haberin tüm detayları..
YKS için geri sayım başladı. Yarın düzenlenecek!

Alınan bilgiler neticesinde Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilecek olan 2023 Yüksek Öğretim Yerleştirme sınavının ilk oturumu yarın düzenlenecek. Bunun ile birlikte ilk oturumu temel yeterlilik testi olacak. Ayrıca sınava 3 milyon 527 bin 466 adayın katılması da bekleniyor.

YKS TARİHLERİ 2023 | YKS ne zaman, saat kaçta? İşte ÖSYM sınav takvimi ile TYT, AYT,

YÜKSEK ÖĞRETİM YERLEŞTİRME SINAV DETAYLARI

Yarın düzenlenecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın detayları belli oldu. Sınavın yarın sabah saatlerinde 10.15'te yapılacağı biliniyor. Bunun ile birlikte birinci oturumu TYT'ye 3 milyon 527 bin 466 aday katılacak ve sınav, 11 bin 477 binada, 202 bin 356 salonda uygulanacak.

Türkçe Testi'nde 40, Sosyal Bilimler Testi'nde 20, Temel Matematik Testi'nde 40, Fen Bilimleri Testi'nde 20 olmak üzere toplam 120 soru olacak ve sınava girecek olan öğrenciye verilen süre ise 165 dakika olarak tanımlanacak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi haberleri: YKS SAAT KAÇTA BAŞLIYOR VE BİTİYOR? 2023 YKS (TYT-AYT-YDT) SINAVLARI NE ZAMAN, SINAV SALONUNA SAAT KAÇTAN SONRA ALINMAYACAK?

İKİNCİ OTURUM PAZAR GÜNÜ

İlk oturumun tamamlanmasının ardından ikinci oturum ise 18 Haziran Pazar günü saat 10.15'te yapılacak. Adaylara Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 Testi'nde 40 soru, Sosyal Bilimler-2 Testi'nde 40 soru, Matematik Testi'nde 40 soru, Fen Bilimleri Testi'nde 40 soru sorulacak ve sınava girecek olan öğrenciye 180 dakika süre tanımlanacak.

Aynı gün yani 18 Haziran Pazar günü 15.45'te ise son oturum gerçekleştirilecek. Bunun ile birlikte adaylara son oturumda 80 soru sorulacak ve 120 dakika süre verilecek.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
YKS sınavında nelere dikkat edilmeli? Adayların dikkatine!

YKS sınavında nelere dikkat edilmeli? Adayların dikkatine!