ANASAYFA Gündem Yüzde 25 kira sınırında yeni düzenleme! Resmen açıklama yapıldı

Yüzde 25 kira sınırında yeni düzenleme! Resmen açıklama yapıldı

Ev sahibi ve kiracı arasında kira tartışmaları devam ederken % 25 sınırı hakkında resmi açıklama gündeme geldi.
Yüzde 25 kira sınırında yeni düzenleme! Resmen açıklama yapıldı

Son zamanlarda ev sahibi ve kiracı arasında kira tartışmaları günden güne artarak devam ediyor.

Bunun ile birlikte bu konu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunmuştu. % 25 kira sınırının bu yılın Temmuz ayında biteceğini fakat tarihi ileri bir tarihe çektiklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan ilk açıklama geldi: Akıllı telefonlarda vergi indirimi ne zaman başlayacak? - Son Dakika Türkiye Haberleri | NTV Haber

Bilindiği üzere Temmuz ayında % 25 oranındaki kira sınırı bitiyordu. Bu konu hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Temmuz 2023 yılında % 25 oranındaki kira sınırının normalde biteceğini fakat bu tarihin Temmuz 2024 tarihine çekildiğini ifade etti.

Yüzde 25 kira artış sınırı uzatıldı mı? Kira artışı sınırı yüzde kaç oldu? Kira artış sınırı ne zamana kadar devam edecek? - Güncel Ekonomi Haberleri

GÖZLER RESMİ GAZETEYE ÇEVRİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan kira artış sınırına dair kararın yasalaşmasının ardından resmi gazetede de yayımlanması bekleniyor.

Geçen sene kiracı ve ev sahibi arasında kira sorunu arttı. Bundan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan % 25 oranının üzerinde kira artış sınırının geldiğini ifade etmişti. Ev sahibi % 25 oranının üzerinde kira artışı yapamayacak.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Konya-Ankara kara yolunda alev alan tırda yangın çıktı!

Konya-Ankara kara yolunda alev alan tırda yangın çıktı!